Reklama:


Koniec kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Na pożegnanie postawili hotele dla owadów

Dobiega końca kadencja Młodzieżowej Rady Miasta w jej obecnym składzie. W swojej ostatniej akcji uczennice i uczniowie z Chorzowa zamontowali dwa hotele dla owadów w Parku Róż. Następne już wkrótce mają zostać stanąć przy stawie Amelung.

– W Parku Róż, jak sama nazwa wskazuje, jest pełno kwiatów, dlatego uważamy że tutaj te domki będą najlepiej się sprawować. W tych domach będą mogły zamieszkać osy i pszczoły, a motyle będą mogły przetrwać tu zimę – tłumaczy Zuzanna Pieniążek, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów.

Hotel dla owadów to drewniana budka, w których znajdują się przestrzenie wyłożone trocinami, patykami i innymi materiałami, w których mogą przebywać owady. Ma to przypominać ich naturalne miejsca lęgowe.

To już ostatnia akcja w tej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów. Było to kolejne z proekologicznych działań podejmowanych przez uczniów z Chorzowa. Wcześniej brali również udział w trash challenge, czyli akcji oczyszczania miasta ze śmieci, a także we wspólnym sadzeniu dyń w miejscach publicznych. Oprócz tego radni udzielali się na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt i pomagali organizacyjnie przy części imprez organizowanych przez Urząd Miasta.

– Działanie w Młodzieżowej Radzie było dla nas super doświadczeniem, w trakcie którego zdobyliśmy wiele kontaktów. Nauczyliśmy się jak organizować różne akcje i tego, jak można działać na rzecz miejskiej przyrody – kończy Zuzanna Pieniążek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości