Reklama:


Gorący weekend w Chorzowie. W całym mieście dużo się działo

Gorący weekend w Chorzowie. W całym mieście dużo się działo

Za nami kolejny weekend pełen atrakcyjnych wydarzeń. Zapraszamy do zobaczenia ilustrowanej relacji z tego, co w sobotę i niedzielę działo się m.in.: na Rynku, pod Szybem Prezydent, w Chorzowie Starym, Maciejkowicach i na Klimzowcu.

W sobotę 12 września fani melodyjnego, rockowego brzmienia opanowali chorzowski rynek. Koncert zagrał kultowy zespół Universe, a licznie zgromadzona publiczność śpiewała swoje ulubione teksty razem z muzykami.

Był to również długo wyczekiwany dzień dla miłośników techniki. Industriada – święto Szlaku Zabytków Techniki, czyli największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w tej części Europy ponownie zawitał do Chorzowa pod Szyb Prezydent, gdzie odbyły się m.in.: warsztaty muzyczne, plastyczne i aktorskie, a także prelekcje naukowe.

Idąc w głąb Chorzowa Starego nie sposób było ominąć Dni Otwarte organizowane przez Starochorzowski Dom Kultury. W Ogrodach SDK od godziny 16:00 pojawiły się dmuchańce i foodtrucki, a drzwi artystycznych pracowni stanęły dla wszystkich otworem. Całość zwieńczył koncert finałowy „Muzyczne Inspiracje”, którego główną gwiazdą był nigeryjski muzyk Solomon Kunle Omogbemi.

Ciekawie działo się również „za miedzą”, czyli w Maciejkowicach, gdzie ze środków Budżetu Obywatelskiego odbył się festyn rodzinny z okazji 90-lecia Maciejkowic w Chorzowie. Przez cały dzień dzieci mogły korzystać z różnych atrakcji, a dorosłym czas umiliły koncerty Marka McCarron Motyki i Happy Jędrowski Show. Festyn zakończył się plenerową dyskoteką. W zamieszczonym poniżej filmie można zobaczyć, jak w sobotę bawiły się Maciejkowice.

Bardzo aktywna w Chorzowie była także niedziela 12 września. Wszystko, za sprawą V edycji Rajdu Rowerowego organizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Tegoroczna impreza połączona była z obchodami 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na trasie, prawie 250 uczestników odwiedziło większość chorzowskich filii bibliotecznych, by ostatecznie spotkać się na boisku tartanowym przy ul. Ryszki, gdzie czekała meta rajdu, a na niej plenerowa wystawa, animacje dla dzieci, książki, ciepły posiłek i losowanie nagród.

Nieco później, bo o godzinie 15:00, rozpoczął się mocny akcent na zakończenie weekendu. Pod Szybem Prezydent, w towarzystwie foodtrucków i muzyki na żywo odbył się Festiwal Kolorów Holi, na którym bawiły się tysiące rodzin.

W miniony weekend podróż nad Polską rozpoczął Zeppelin ZF. Sterowiec w sobotę wykonał kilka lotów na trasie Katowice-Gliwice i był bardzo dobrze widoczny również dla mieszkańców Chorzowa, natomiast w niedzielę latał z Katowic do Częstochowy. Organizatorem przelotów jest Grupa ZF – firma, specjalizująca się w rozwiązaniach technologicznych dla branży motoryzacyjnej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości