Reduta na festiwalowej fali

Spektakl familijny pt. BLEEE, Teatru „Reduta Śląska”, wg scenariusza Maliny Prześlugi w reżyserii Mirosława Neinerta.Fot.: A. Lapski

Miniony weekend był bardzo pracowity dla aktorów Teatru „Reduta Śląska”. W piątek, 10 września aktorzy wystawili spektakl pt. BLEEE w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, a dzień później wystąpili podczas VIII Nocy Teatrów w Wodzisławiu Śląskim.

Premiera przedstawienia według scenariusza Maliny Prześlugi, w reżyserii Mirosława Neinerta odbyła się w czerwcu tego roku w Chorzowskim Centrum Kultury. Niespełna trzy miesięcy później pojawiło się zaproszenie do wystawienia spektaklu poza Chorzowem. Występy w MDK w Myszkowie oraz podczas VIII Nocy Teatrów w Wodzisławiu Śląskim były bardzo udane.

Zwłaszcza ta druga prezentacja była nie lada wyzwaniem dla aktorów z Chorzowa, gdyż jak podkreśla Barbara Michalik, szefowa grupy, aktorzy po raz pierwszy występowali na scenie w plenerze. Obawy były jednak na wyrost – zespół spisał się świetnie, a spektakl został z entuzjazmem przyjęty przez wodzisławską publiczność. Przed Redutą kolejne wyzwania i udział w festiwalach, m.in. w Gdyni i Łodzi.

Tekst i foto: Adam Lapski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości