Reklama:


Sportowe emocje i solidna dawka wiedzy. Jubileusz Rajdu Rowerowego i MBP

Za nami kolejna odsłona Rajdu Rowerowego organizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Z okazji 5 edycji imprezy, a także 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie, prawie 250 osób jeździło na rowerach szlakiem miejskich bibliotek.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:30 pod halą Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego, gdzie tradycyjnie zorganizowany był punkt startowy, na którym uczestnicy odbierali mapki i pakiety.

Uczestnicy mieli do wyboru 2 opcje, którymi mogli pokonać trasę rajdu wiodącą przez 8 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie. Rowerzyści tego dnia liczne pojawili się m.in.: w Chorzowie II, Chorzowie Starym, na Gwareckiej i Klimzowcu.

– Prawie 250 osób wzięło udział naszej imprezie i bardzo cieszy nas tak wysoka frekwencja – komentował Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora ds. organizacyjnych i marketingu Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Na mecie rajdu, która została zlokalizowana na boisku tartanowym przy ul. Łąkowej, czekała na uczestników wystawa plenerowa, atrakcje dla dzieci i możliwość zapoznania się z ofertą pobliskiej biblioteki. Każdy chętny mógł również zabrać do domu wybrane książki, z udostępnionych przez MBP tytułów.

– Nigdy jeszcze w filii przy ul. Ryszki nie mieliśmy na raz tylu zwiedzających. Takie wydarzenia to świetna promocja dla MBP i samego czytelnictwa – powiedziała Beata Kaczmarek, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie.

Uczestnicy na mecie rajdu mogli również zjeść ciepły posiłek i wziąć udział w loterii, w ramach której na zakończenie rozlosowano atrakcyjne nagrody. Szczęśliwcy wygrali atrakcyjne prezenty od partnerów wydarzenia: Brzytwa BarberShop, Planet Cinema i Yasumi Chorzów.

Wylosowano również główną nagrodę, jaką był bon od wartości 300 złotych do sklepu Decathlon. Fundatorem głównej nagrody był organizator wydarzenia, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

– Cieszę się, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie, aby wspólnie uczcić ten podwójny jubileusz. Do zobaczenia w przyszłym roku – pożegnała uczestników Alina Zawada, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa