Sokolnia z sukcesami na międzynarodowym turnieju

Sokolnia z sukcesami na międzynarodowym turnieju

Dobiegł końca XI Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa & Sawy, w którym brała również udział chorzowska Sokolnia. Jak zwykle, młodzi akrobaci z naszego miasta wrócili do domów z bardzo dobrymi wynikami.

To był bardzo dobry występ drużyn przygotowywanych przez trenerki Barbarę Gregorską-Skoczylas i Renatę Firak. Drugie miejsce w kategorii 3ki dziewcząt / Senior, zdobyły: Wiktoria Wołczańska, Wiktoria Naczyńska, Sonia Ranosz (AZS AWF Katowice). Srebro w kategorii 3ki dziewcząt / 12-19, wywalczyły również: Oliwia Kata, Paulina Grzyb, Natalia Śrutek. Na najniższym stopniu podium stanęła 2ka mieszana / 10-16, czyli Violetta Sobik i Mateusz Grzyb.

Choć nie okraszone medalami, pozostałe zespoły również zajęły wysokie lokaty: 5 miejsce w kategorii 3ki dziewcząt / 12-19 przypadło dla drużyny w składzie: Lena Pławecka, Nadia Jarzembowska, Magdalena Goryczka. 3ka dziewcząt / 11-18 w składzie Agata Musioł, Emilia Pławecka i Barbara Ząbkowska zajęły 4 miejsce, 3ki dziewcząt / 10-16 w składzie: Anna Słupik, Maria Śrutek i Milena Piecha zajęły 5 miejsce, a 6 miejsce przypadło drużynie Magdalena Szymanek, Dagmara Żurowska i Oliwia Słomkowska.

– W poniedziałek chwila wytchnienia, a od wtorku wracamy pełna parą do treningów, ponieważ apetyt na medale jest coraz większy. Idziemy po więcej – zapowiada DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa