Nowe zasady wchodzenia na stadion

Nowe zasady wchodzenia na stadion

Od meczu z Wigrami Suwałki, który odbędzie się w sobotę 18 września, obowiązywać będą nowe zasady wchodzenia na stadion przy ul. Cichej. Osoby, które będą chciały zobaczyć mecz muszą mieć przy sobie karnet/bilet, dowód zakupu wejściówki i dokument potwierdzający tożsamość.

Decyzją władz Ruchu Chorzów, zmianom ulegnie procedura wchodzenia na obiekt podczas meczów ligowych, będących imprezami masowymi.

– Podczas ostatniego domowego spotkania Ruchu Chorzów wykryte zostały próby wejścia na stadion nieuprawnionych do tego osób. Klub zdaje sobie sprawę z obecnego stanu infrastruktury oraz narzędzi, jakimi dysponuje. Nie usprawiedliwia to jednak w żaden sposób prób oszukiwania Ruchu i jego kibiców. Jest to zachowanie nieakceptowalne nawet w jednostkowych przypadkach – informuje klub.

Każdy kibic zobowiązany jest do posiadania ze sobą nie tylko karnetu lub biletu, ale także dokumentu potwierdzającego jego tożsamość. Na wypadek nie zadziałania czytników zbliżeniowych, do wejścia na trybuny niezbędne będzie okazanie dowodu zakupu wejściówki (stałej lub jednorazowej).

Aby ułatwić fanom dostosowanie się do nowych zasad, klub zamierza uruchomić większą liczbę wejść. Otwarte tego dnia będą cztery kasy biletowe i dwa punkty informacyjne. W tych pierwszych będzie można nabyć wejściówki, w drugich wydrukować potwierdzenie wcześniejszych zakupów, gdyby zaistniała taka potrzeba.

Już teraz Klub apeluje o wcześniejsze przybycie na stadion, aby rozładować kolejki. W oczekiwaniu na rozpoczęcie meczu, czas wykorzystać można na przykład na skorzystanie z dostępnych przy Cichej 6 stref gastronomicznych. Zachęcamy także do kupowania biletów online, które są o 5 zł tańsze od tych dostępnych w stacjonarnych punktach.

Kasy w dniu meczu z Wigrami:

Od al. Bojowników

Kasa nr 1 – tylko bilety
Kasa nr 3 – punkt informacyjny (tylko wydruki potwierdzeń)
Kasa nr 4 – tylko bilety

Od DTŚ

Kasa nr 9 – tylko bilety
Kasa nr 10 – karty kibica, karnerty i bilety + punkt informacyjny
Kasa nr 11 – punkt informacyjny (tylko wydruki potwierdzeń)

W kolejnych dniach Klub będzie przedstawiał kolejne informacje, dotyczące rozwiązań logistycznych podczas meczu z Wigramki Suwałki. Bilety na mecz można kupić TUTAJ

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa