Reklama:


Nowy pojazd wodociągów. Czyści kanalizację pod wysokim ciśnieniem

Do floty pojazdów specjalistycznych Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dołączył nowy wóz asenizacyjny do czyszczenia kanalizacji metodą hydrodynamiczną i odsysania nieczystości do zbiornika osadu.

Samochód zapewnia usuwanie zanieczyszczeń i osadów z wpustów ulicznych, pompowanie ścieków (cieczy i szlamu) ze studni rewizyjnych, komór technicznych, zbiorników pompowni ścieków z głębokości do 12 metrów oraz usuwanie wody z zalanych piwnic.

Czyszczenie kanałów odbywa się strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem z wykorzystaniem różnego rodzaju dysz i głowic czyszczących. Pojazd ma wysokie zawieszenie, pozwalające na wjazd na nierówne tereny, a jego silnik spełnia normy emisji spalin EURO 6D.

Wóz powstał na podwoziu marki Mercedes-Benz z zabudową firmy FFG. Posiada zbiornik o pojemności 12 000 litrów, zapewniający podział na część szlamową i wodną poprzez przystosowaną ruchomą przegrodę. Zabudowa wyposażona jest w wysięgnik hydrauliczny, który umożliwia wspólne prowadzenie węża ssącego i ciśnieniowego, co w znaczącym stopniu przyśpiesza i ułatwia pracę obsłudze pojazdu.

Dzięki mniejszej długości pojazdu możliwy jest wjazd w miejsca niedostępne jego poprzednikowi, jakim jest posiadany przez CHŚPWIK wóz Capellotto na podwoziu firmy Scania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości