Premiera Teatru Rozrywki. To familijna opowieść o wolności i miłości

Premiera Teatru Rozrywki. To familijna opowieść o wolności i miłości

Od 22 września na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie będziemy mogli oglądać nowy musical „Pinokio. Il Grande Musical” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Na scenie wystąpią m.in.: Hubert Waljewski, Dariusz Niebudek i Wioletta Białk.

Słynna opowieść Carlo Collodiego o drewnianym pajacyku, który zamienia się w chłopca ma już prawie 140 lat. Jej musicalowa wersja jest znacznie cieplejszą i przyjemniejszą historią niż pierwowzór. Tytułowy Pinokio nie jest tak bardzo zły, krnąbrny i egoistyczny.

– Pinokio to dziecko pełne naiwności i pozytywnej energii, a w moim odczuciu głównym przesłaniem jego musicalowej historii jest swoista lekcja pokory – wyjaśnia Hubert Waljewski, otworca tytułowej roli Pinokia.

Inne przesłanie, jakie wyłania się z opowieści o drewnianym pajacyku to pragnienie wolności i miłości, jakie każdy w sobie nosi.

– Dla mnie jest to spektakl o potrzebie wolności. Pinokio uwalnia marionetki, trafia do cyrku i szkoły, gdzie jest narażony na różne bodźce, ale zawsze chce mieć możliwość wyboru. Jest to również opowieść o miłości, która jeśli jest prawdziwa, to zawsze zwyciężą – tłumaczy Magdalena Piekorz, reżyserka spektaklu.

Dla znanej reżyserki jest to powrót do Teatru Rozrywki, gdzie 12 lat temu zrobiła spektakl „Oliwier Twist”.

– Wiele lat jeździłam po różnych teatrach w Polsce. Marzyłam o tym, żeby tu wrócić i znów coś zrobić. Jest to miejsce ogromnej pasji z ludźmi, którzy kochają to co robią – opowiada Magdalena Piekorz.

Musical zachwyca scenami zbiorowymi, choreografią Jakuba Lewandowskiego i pięknymi kostiumami, które zaprojektowała Lidia Kanclerz. Piosenki są wyjątkowo melodyjne i wpadające w ucho – jak przystało na włoską muzykę popową. „Pinokio” to musical familijny, czyli wspaniała propozycja dla całych rodzin.

– Myślę, że ta opowieść otworzy serca zarówno dzieci, jak i dorosłych – komentuje Hubert Waljewski.

Szczegółowe informacje o twórcach i obsadzie, a także możliwość rezerwacji biletu dostępne są na stronie internetowej Teatru Rozrywki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa