Na Niedźwiedzińcu powstanie przystanek kolejowy?

Na Niedźwiedzińcu powstanie przystanek kolejowy?

Trwają konsultacje społeczne dotyczące planowanego alternatywnego połączenia aglomeracyjnego Gliwice – Ruda Kochłowice – Katowice, liniami kolejowymi nr 141, 165 i 651. W związku z inwestycją w Chorzowie może powstać przystanek kolei osobowej na Niedźwiedzińcu.

Wstępny zakres projektu obejmuje modernizację istniejących odcinków linii kolejowych: nr 141, 713, 164 oraz 651. W przypadku linii nr 651 Hajduki – Gottwald (posterunki odgałęźne) w ramach inwestycji proponowana jest budowa nowego przystanku osobowego Chorzów Hajduki z peronem jednokrawędziowym na wysokości ul. Skrajnej (dojście od przystanków autobusowych Chorzów Batory Pętla).

Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji wymaganej w II etapie Programu „Kolej+”. Jednym z etapów tych prac jest przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących projektów zgłoszonych przy udziale Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym jednego wspólnie z Województwem Śląskim. Wszystkie zainteresowane osoby oraz podmioty mogą zgłosić swoje uwagi lub przekazać opinię za pośrednictwem ankiety internetowej do 26 września włącznie.

Jaki jest cel konsultacji? Zebranie opinii mieszkańców w zakresie przebiegu na ich terenie linii kolejowych lub usytuowania przystanków, oczekiwań dotyczących rozkładu jazdy pociągów itp. Możliwe będzie również przekazanie innych informacji i wniosków na tematy związane z transportem publicznym na terenie danego miasta.

Konsultacje te odbywają się w formie ankiet online opracowanych przez wykonawcę Wstępnych Studiów Planistyczno-Prognostycznych (oddzielnie dla każdego z 13 projektów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii). Ankietę dla programu dotyczącego Chorzowa można wypełnić tutaj, a prezentacja z informacjami dotyczącymi projektu dostępna jest w tym miejscu.

Drugi etap Programu zakończy się 25 listopada br. Do tego czasu komplet wymaganej dokumentacji Wstępnych Studiów Planistyczno-Prognostycznych musi zostać złożony w PKP PLK S.A. przez liderów projektów. Projekty, które zostaną zakwalifikowane do realizacji poznamy w pierwszym kwartale 2022 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości