Reklama:


Trwa 8. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Finał znów w Chorzowie

Trwa 8. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Finał znów w Chorzowie
O nagrodę Grand Prix w Polskim Konkursie Fotografii Sportowej powalczą zawodowi fotoreporterzy, a także amatorzy fotografiiFot. Facebook/Polski Konkurs Fotografii Sportowej

W Chorzowie po raz kolejny odbędzie się (8 października w MDK Batory) gala finałowa Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Fotografowie – zarówno zawodowcy, jak i amatorzy – mogą przesyłać zdjęcia do 22 września.

Już po raz ósmy organizowany jest Polski Konkurs Fotografii Sportowej. Jest to pierwszy tego typu pomysł w Polsce. Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

Wzorcem największych światowych konkursów fotograficznych PKFS podzielony jest na dwie sekcje. Pierwszą, skierowaną do zawodowców, budującą prestiż konkursu, jego rozpoznawalność w całej Polsce, pozwalającą zatrzymać najważniejsze sukcesy sportowców na najwyższej jakości fotografiach oraz drugą, skierowaną do amatorów fotografii, pozwalającą spróbować swych sił wszystkim, dla których fotografia to sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Uroczysta gala odbędzie się 8 października w Chorzowie w MDK Batory, a wystawa nagrodzonych zdjęć będzie miała miejsce w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Oprócz Grand Prix przyznane zostaną nagrody w kategoriach „fotografie pojedyncze” oraz „serie zdjęć”. Będą także nagrody specjalne: PKO Ekstraklasa (za zdjęcie wykonane podczas spotkania PKO Ekstraklasy), Promocja Chorzowa poprzez sport, a także Esport.

Organizatorami 8. edycji PKFS jest Miasto Chorzów oraz firma Press Focus.

Zdjęcia można przesyłać do 22.09.2021 – szczegóły na stronie www.pkfs.pl

Jury konkursu: Paula Duda (PZPN), Arkadiusz Gola („Dziennik Zachodni”), Andrzej Grygiel (PAP), Jerzy Kleszcz („Przegląd Sportowy”), Tomasz Markowski („Przegląd Sportowy”), Łukasz Skwiot (Cyfrasport/”Tygodnik Piłka Nożna”).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości