Wspólne uderzenie w narkobiznes

Wspólne uderzenie w narkobiznes

Współpraca Wydziału Kryminalnego Policji w Chorzowie i Straży Granicznej po raz kolejny zakończyła się sukcesem. Wyspecjalizowany w wykrywaniu narkotyków pies bezbłędnie wskazał miejsce, w którym funkcjonariusze przechwycili ponad 3,5 tysiąca działek dilerskich amfetaminy i marihuanę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie we współpracy ze Strażą Graniczną, z placówki w Rudzie Śląskiej, pojechali do mieszkania 34-letniego chorzowianina. Ustalenia śledczych wskazywały, że może on handlować narkotykami. Przeszukując mieszkanie i budynki gospodarcze, czworonożny specjalista do tropienia narkotyków znalazł sporą ilość zabronionych substancji. W sumie mundurowi zabezpieczyli ponad 3,5 tysiąca działek dilerskich amfetaminy oraz marihuanę.

Nie było to jednak jedyna zmartwienie dilera, gdyż jak się okazało, był on już wcześniej poszukiwany przez organy ścigania. Po wykonaniu czynności mężczyzna został przewieziony do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi co najmniej kilkanaście miesięcy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa