Reklama:


Adwokaci rzucili wyzwanie gwiazdom futbolu. Piknik na Stadionie Śląskim

Adwokaci rzucili wyzwanie gwiazdom futbolu. Piknik na Stadionie Śląskim
Sportowy piknik odbędzie się na bocznym boisku Stadionu ŚląskiegoFot. Archiwum Stadionu Śląskiego

W niedzielę (26.09.) na bocznym boisku Stadionu Śląskiego zorganizowany zostanie sportowy piknik. Najpierw odbędzie się turniej dla dzieci, później zaś Reprezentacja Śląskiej Adwokatury zagra z Reprezentacją Śląska Oldbojów.

Sportowy Piknik Śląskiej Adwokatury zorganizuje w najbliższą niedzielę (26.09.) nowo powstała Sekcja Prawa Sportowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej. Na boisku przy Stadionie Śląskim jako pierwsze zaprezentują się drużyny dziecięce, później zaś w akcji zobaczymy piłkarzy, którzy niegdyś odgrywali czołowe role w klubach z naszego regionu.

W godzinach 12.00-16.00 rozgrywany będzie turniej piłkarski dla drużyn złożonych z dziewięciolatków. Wystąpi w nim sześć zespołów – znane śląskie akademie piłkarskie: Stadion Śląski Chorzów, Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów, Akademia „Młoda Gieksa”, Rozwów Katowice i BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała. Szósta ekipa to zespół, w którym zagrają dzieci śląskich adwokatów i aplikantów adwokackich.

Organizatorzy pikniku przygotowali także szereg innych atrakcji dla dzieci, które tego dnia pojawią się w okolicy Stadionu Śląskiego – m.in. gry i zabawy sportowe, tory przeszkód, testy sprawnościowe, konkursy wiedzy z zakresu prawa sportowego z nagrodami.

Nie zabraknie emocji także dla dorosłych. „Wisienką na torcie” będzie konfrontacja Reprezentacji Śląskiej Adwokatury z Reprezentacją Śląska Oldbojów. Kadra adwokatów rzuciła wyzwanie byłym gwiazdom klubów z naszego regionu, w tym oczywiście chorzowskiego Ruchu.

Jak przekazał nam Zbigniew Cieńciała, grający menedżer RŚO, w jego zespole zobaczymy m.in. Ireneusza Jelenia, Mariusza Śrutwę, Wojciecha Grzyba czy Jana Wosia. Mecz rozegrany zostanie na bocznym, trawiastym boisku Stadionu Śląskiego o godz. 16.00.

Podczas Sportowego Pikniku Śląskiej Adwokatury będzie można zasięgnąć bezpłatnej porady z zakresu prawa sportowego.

– Pierwsze tego typu spotkanie stanowić będzie bazę do przyszłych działań na rzecz pogłębiania świadomości prawnej społeczeństwa w dziedzinie sportu. Eksperci z zakresu prawa sportowego spotkają się z mieszkańcami śląskiej aglomeracji, by udzielić bezpłatnych porad prawnych w tej niezwykle obszernej materii. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do skorzystania z okazji do rozmowy z adwokatami naszej Izby, którzy chętnie pomogą w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania natury prawnosportowej – mówi mecenas Oliwia Babiarz, przewodnicząca Sekcji Prawa Sportowego Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Niedzielny piknik będzie miał akcent także charytatywny. Przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz hospicjum dziecięcego „Cordis”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości