Biznes, piłka nożna i futsal. Wyjątkowa współpraca będzie trwać dalej

Biznes, piłka nożna i futsal. Wyjątkowa współpraca będzie trwać dalej

Ruch Chorzów poinformował o przedłużeniu i poszerzeniu współpracy z firmą Marex, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia.

P.H.U. Marex działa na rynku od 1991 roku. Jego siedziba znajduje się w Chorzowie, ale przedsiębiorstwo swym działaniem obejmuje całą Polskę, koncentrując się głównie na województwie śląskim. Jego specjalizacją są rozbiórki obiektów przemysłowych, mieszkalnych oraz gospodarka odpadami przemysłowymi, a w szczególności złomem stalowym i metalami kolorowymi.

– Prowadzimy również stację demontażu pojazdów, odbieramy i złomujemy pojazdy z całego województwa. Posiadamy wyspecjalizowaną kadrę oraz sprzęt pozwalający na wykonanie każdego zadania dobrze, szybko i co najważniejsze bezpiecznie – mówi właściciel Marek Nowak.

Współpraca ma również swój symboliczny wymiar. Marek Nowak, właściciel Marexu jest wieloletnim kibicem Ruchu. Przed kilkunastoma laty był nawet prezesem klubu i to za jego kadencji nad Cichą zaczęła powiewać śląska flaga, o czym Marek Nowak opowiadał w naszym reportażu o Chorzowie Starym.

– Kibicem Ruchu jestem już od 42 lat. Za czasów prezesury najpierw pana Rogali, a później Mleczki stadion Ruchu został zamknięty ze względu na jego stan i zwrócono się do mnie o pomoc w remoncie, by obiekt z powrotem mógł być dopuszczony do rozgrywek ligowych. Proszono mnie wtedy także o pożyczki, bo Klub miał duże kłopoty finansowe. Tak wyglądały początki współpracy Marexu z Ruchem – wspomina właściciel.

Szefostwo Klubu z Cichej 6 jest bardzo szczęśliwe, że wciąż może liczyć na pomoc firmy Marex.

– Fakt, że pan Marek Nowak nie tylko przedłużył z nami współpracę, ale dodatkowo zwiększył swoje zaangażowanie, jest dobitnym przykładem zaufania, jakim wzajemnie się darzymy. Serdecznie dziękujemy nie tylko za wkład finansowy, ale także za wszelaką pomoc techniczną. Ruch wie, że zawsze może liczyć na pomoc Marexu – podkreśla prezes Seweryn Siemianowski.

Choć największy wymiar współpracy odbywa się na polu biznesowym, to partnerstwo chorzowskich podmiotów przekłada się również na aspekt sportowy, z którego korzystają młodzi adepci piłki nożnej. Drużyna Marex Chorzów, z zawodnikami UKS i AP Ruch Chorzów w składzie, w tym roku zajęła 3 miejsce na rozgrywanych w Białymstoku (12.02-14.02) Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu w kategorii U-17.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa