Hutnicy wyruszą na szlak. Jubileuszowa edycja Górskiego Rajdu Hutników

Hutnicy wyruszą na szlak. Jubileuszowa edycja Górskiego Rajdu Hutników

W sobotę 25 września odbędzie się jubileuszowy, pięćdziesiąty Rajd Górski Hutników w Beskidzie Śląskim z metą w Ustroniu. Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu będą mogli wybrać jedną z trzech dostępnych tras.

Zbiórka zaplanowana została 25 września o godzinie 7:15 przy ul. Farnej 22 przy siedzibie oddziału PTTK w Chorzowie Batorym. Wyjazd o godzinie 7:30. Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu będą mogły wybrać jedną z trzech tras. Trasa długa zaczyna się w Brennej Leśniczówce i prowadzi dalej przez, Trzy Kopce, Zakrzosek, Orłową, Równicę do Ustronia. W tym wariancie do pokonania jest około 17 km, 760 metrów podejść, a czas przejścia wynosi około 6 godzin. Trasa krótka ma swój początek w Brennej skrzyżowanie i wiedzie przez Lipowski Groń, Równicę do Ustronia. W ciągu około 4 godzin do pokonania będzie około 10 km i 560 metrów podejść. Trasa spacerowa, dla osób nie wychodzących w góry przewiduje zwiedzanie Muzeum Ustrońskiego, a następnie spacer przez Ustroń w kierunku mety.

Koszt wycieczki (przejazd autokarem, ciepły posiłek, znaczek rajdowy, opieka przewodnika na trasach rajdu): 60 zł, 55 zł członkowie PTTK. Zapisy odbywają się poprzez wysłanie SMSa pod numer 790 898 755 o treści: IMIĘ, NAZWISKO, DATA URODZENIA, trasa krótka/długa/spacerowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa