Reklama:


Komputery darczyńców służą już pierwszym uczniom

Komputery darczyńców służą już pierwszym uczniom

Pierwsze 3 kompletne i sprawne komputery, które udało się pozyskać w ramach wspólnej akcji charytatywnej chorzowskiej firmy Dotify i Urzędu Miasta, trafiły już do Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie.

Akcja „Zbieramy części i kompletujemy sprzęt z firmą Dotify” rozpoczęła się tuż przed wakacjami. Mieszkańcy Chorzowa licznie odpowiedzieli na apel i przynosili swój sprzęt i części komputerowe do 3 punktów zlokalizowanych w chorzowskich domach kultury. Z przeróżnych elementów udało się już skompletować sprawnego laptopa oraz 2 zestawy komputerowe (z monitorem, klawiaturą, myszą i okablowaniem). Kolejne zestawy wkrótce znów trafią do szkół i potrzebujących uczniów.

– Sprzęt, który regularnie odbieramy poddajemy renowacjom i składamy. Przygotowujemy komputery specjalnie pod to, aby działały na nich programy potrzebne do nauki zdalnej. Nadal zbieramy sprzęt z Chorzowskiego Centrum Kultury, MDK Batory i Starochorzowskiego Domu Kultury – zaznacza Daniel Mięsopust, szef firmy Dotify.

W środę 22 września pierwsze komputery trafiły do SP nr 17 w Chorzowie. Zestawy z rąk przedsiębiorców odbierał dyrektor szkoły Witold Kłys

– Komputery zasilają bazę sprzętu, w którą wzbogaca nas Urząd Miasta. Na razie komputery będą służyły dzieciom do nauki stacjonarnej, ale gdyby niestety doszło do tego co w zeszłym roku – przeznaczymy je uczniom do nauki zdalnej – tłumaczy Witold Kłys, dyrektor SP nr 17 w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa