Reklama:


Super Lodołamacz. Wyróżnienie dla Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym

Super Lodołamacz. Wyróżnienie dla Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym

Na Gali Regionalnej w Gorzowie Wielkopolskim odbył się finał konkursu „Lodołamacze”, gdzie nagrodą „Super Lodołamacza” za szczególne osiągnięcia w zakresie rehabilitacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych uhonorowano Regionalną Fundację Pomocy Niewidomym z siedzibą w Chorzowie .

W ubiegły czwartek, 16 września, podczas regionalnej gali konkursu „Lodołamacze” w Gorzowie Wielkopolskim wręczono nagrody dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego za działania realizowane w 2020 roku. Laureatami „Lodołamaczy” są pracodawcy wrażliwi społecznie, sprzyjający zawodowej aktywizacji osób niepełnosprawnych oraz wszyscy Ci, którzy przełamują stereotypy i uprzedzenia.

W trakcie finałowej gali w Gorzowie Wielkopolskim, za szczególne osiągnięcia w zakresie rehabilitacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych, Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym z siedzibą w Chorzowie została nagrodzona „Super Lodołamaczem”. Fundacja obchodzi w tym roku swoje XXX-lecie i dla środowiska tworzącego Fundację jest niezmiernie ważne zauważenie wieloletniej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych. Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym aktualnie prowadzi trzy Warsztaty Terapii Zajęciowej (Chorzów, Czerwionka, Zawiercie) oraz Zakład Aktywności Zawodowej (Chorzów, Pyskowice). W imieniu Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym nagrodę SUPER LODOŁAMACZA odebrali Joachim Otte – Wiceprezes Fundacji, Łukasz Fojcik – Dyrektor Fundacji.

Celem wydarzenia jest zwiększenie społecznej odpowiedzialności pracodawców, zwrócenie uwagi na osoby, które dążą do wyrównywania szans osób niepełnosprawnych, umożliwiają im dostęp do edukacji, pracy i aktywności społecznej. Konkurs organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przy znakomitym wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nagrodą „Lodołamacz” honorowane są firmy, instytucje oraz ludzie, którzy wykazują się szczególnym zaangażowaniem w sprawy osób z niepełnosprawnością czy to poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, czy udoskonalenie i dostosowywanie już istniejących, promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością w różnych dziedzinach życia, a także łamanie stereotypów i barier.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości