Chorzów jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce

Chorzów jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce

Na próbie 66 największych polskich miast sprawdzono jaki jest udział terenów zielonych, czyli lasów, parków, zieleńców i „zieleni osiedlowej”. Najlepiej wypadły Sopot, Zielona Góra i Gdynia. W drugim zestawieniu zieleni, z wyłączeniem lasów, najkorzystniej prezentuje się Chorzów.

To dane jakie wyłaniają się z zestawienia przygotowanego na podstawie informacji GUS przez portal Rynekpierwotny.pl. Uwzględniono w nim 66 największych polskich miast (tzw. miast na prawach powiatu). W pierwszej części zestawienia uwzględniono udziałów terenów zielonych w powierzchni miasta, włączając w to lasy. Najkorzystniej wypadł Sopot z 58,5%, a za nim uplasowały się Zielona Góra – 53,1% i Gdynia – 45%. W tej kategorii wysoko znalazły się również miasta z naszego regionu: Katowice – 42,8%, Jaworzno – 35,2 % i Tychy – 30,2%.

Druga część zestawienia uwzględnia udział parków, zieleńców i terenów zieleni osiedlowej w powierzchni miasta (z wyłączeniem lasów). W tak skonstruowanych kryteriach na pierwszym miejscu znalazł się… Chorzów z 20,9% wyprzedzając Rzeszów – 13,4 % i Siemianowice Śląskie 9,6%.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa