Trzecia dawka szczepionki. Kto może skorzystać?

Trzecia dawka szczepionki. Kto może skorzystać?

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie rozpoczął proces szczepień trzecimi dawkami dla osób uprawnionych. Przypominający zastrzyk mogą otrzymać m.in.: osoby powyżej 50 roku życia, pracownicy medyczni oraz osoby otrzymujące aktywne leczenie przeciwnowotworowe.

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie Ministerstwa Zdrowia, przypominającą dawkę szczepionki mogą otrzymać:

– osoby powyżej 50 roku życia,
– pracownicy medyczni mający stały kontakt z pacjentami,
– osoby otrzymujące aktywne leczenie przeciwnowotworowe,
– osoby po przeszczepach narządowych przyjmujące leki immunosupresyjne lub terapie biologiczne,
– osoby po przeszczepie komórek macierzystych w ciągu ostatnich dwóch lat,
– osoby z umiarkowanymi lub ciężkimi zespołami pierwotnych niedoborów odporności,
– osoby z zakażeniem wirusem HIV,
– osoby leczone aktualnie dużymi dawkami kortykosteroidów lub innymi lekami, które mogą hamować odpowiedź immunologiczną,
– osoby dializowane przewlekle z powodu niewydolności nerek

Dawka przypominająca może być przyjęta: po upływie minimum 6 miesięcy od zakończenia pełnego cyklu szczepień dla osób powyżej 50 roku życia oraz pracowników medycznych mających stały kontakt z pacjentami. Pozostali uprawnieni mogą przyjąć 3 dawkę po upływnie 28 dni od zakończenia pełnego cyklu szczepień.

Osobom upoważnionym do przyjęcia 3 dawki szczepionki, które nie otrzymają automatycznego skierowania z systemu CEZ, skierowania zostaną wystawione w Punkcie Szczepień w dniu szczepienia. Każda z osób zgłaszających się za pomocą formularza dostępnego na stronie otrzyma SMS z datą i godziną szczepienia. Nadawcą SMS będzie centrum e-zdrowia.

Formularz zgłoszeniowy i dane kontaktowe do zapisów dostępne są tutaj. O rejestrację proszone są jedynie osoby spełniające powyższe warunki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa