Reklama:


Autorzy jazzowego eksperymentu wystąpią w Pavilonie A

Autorzy jazzowego eksperymentu wystąpią w Pavilonie A

Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu zaprasza na koncert zespołu Ziemia – finalistów nadchodzącego Jazz Juniors, który materiał na swój pierwszy minialbum stworzył improwizując zdalnie.

Zespół powstał w październiku 2019 roku z inicjatywy gitarzysty Oskara Tomali. Muzycy rozpoczęli pracę nad autorskim materiałem komponowanym przez Oskara Tomalę oraz Jakuba Wosika przygotowując się do publicznej prezentacji swoich dokonań. W okresie pierwszego lockdownu zamknięci w swoich domach muzycy przesyłając sobie wzajemnie, nagrane na zasadzie zabawy w głuchy telefon, fragmenty swobodnych improwizacji (każdy dogrywa swoją partię wyłącznie do jednej ścieżki która była inspirowana poprzednią) stworzyli minialbum Catastropha (do wysłuchania tutaj) wydany za pośrednictwem serwisu bandcamp. Fragmenty albumu prezentowane były podczas audycji „rozmowy improwizowane” na antenie radiowej dwójki.

Zespół wystąpi w składzie: Oskar Tomala – gitara elektryczna, Alan Kapołka – perkusja, Mateusz Żydek – trąbka, Jakub Wosik – kontrabas. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu na chorzowskim Rynku w sobotę 2 października o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości