Spacer ornitologiczny po Parku Śląski

Spacer ornitologiczny po Parku Śląski

Jakie ptaki zamieszkują Park Śląski? Dla których z nich jest stałym domem, a dla których tylko przystankiem w drodze do ciepłych krajów? Odpowiedzi będzie można poznać w sobotę 2 października podczas spaceru ornitologicznego w Parku Śląskim.

Spacer rozpocznie się o godzinie 10:00 pod budynkiem dyrekcji przy Alei Różanej 2 w Chorzowie. Przewodnikiem po Parku będzie Karolina Skorb z Działu Przyrody Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Jesień jest bardzo ważnym czasem dla ptaków – to okres migracji. Liczne gatunki naszych skrzydlatych braci mniejszych co sił w skrzydłach kierują się na południe, żeby dotrzeć na bezpieczne i cieplejsze zimowiska. Jednocześnie wiele z nich robi przystanki w trakcie swojej długiej podróży, często zatrzymując się w naszej najbliższej okolicy. Jesień jest zatem wspaniałym czasem na obserwacje wielu gatunków ptaków w Polsce.

W Parku Śląskim można spotkać zarówno stałych mieszkańców zielonych płuc Górnego Śląska jak i gości, którzy robią przystanek tylko na naładowanie baterii. Rozległe zadrzewienia Parku są domem dla licznych sikor, dzięciołów a nawet sów. Ponadto, oferują schronienie także w najtrudniejszym okresie dla dzikich zwierząt – zimą, gdzie ptaki i wiewiórki mają okazję stołować się w licznych karmnikach.

Rozległy teren Parku Śląskiego jest bardzo ważny pod względem ochrony przyrody w mieście. Tereny zielone w pobliżu ośrodków miejskich stanowią korytarze ekologiczne, dzięki którym możemy gościć wiele gatunków dzikich zwierząt nawet w najgłębszych zakątkach miejskiej dżungli.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości