Reklama:


Cechy dobrej agencji opiekunek osób starszych

Cechy dobrej agencji opiekunek osób starszych

Praca opiekunki w Niemczech już od dawna cieszy się sporą popularnością. Do największych zalet takiego zawodu należy zaliczyć nie tylko przyzwoite zarobki, ale też możliwość polepszenia znajomości języka obcego, poznania kultury innego kraju, nawiązania nowych znajomości czy też podniesienie własnej samooceny i poszerzenie konkretnych kompetencji.

Nie dziwi zatem fakt, iż coraz więcej osób decyduje się na właśnie taki wyjazd zarobkowy. Tym bardziej, iż praca dla opiekunek w Niemczech jest oferowana przez bardzo wiele agencji pracy. Jednak w tym przypadku warto dokonać dobrego wyboru i zdecydować się na współpracę z profesjonalnym i uznanym pracodawcą. Tylko wtedy praca opiekunki osób starszych przyniesie określone profity. A ponieważ na rynku funkcjonuje bardzo wiele tego typu agencji, to warto przyjrzeć się co najmniej kilku z nich i wybrać tę najlepszą. Czym zatem charakteryzuje się dobra agencja opiekunek osób starszych? Oto kilka podstawowych kwestii.

Przejrzysta i przyjazna rekrutacja oraz dobre warunki pracy

Jednym z pierwszym wyznaczników dobrej agencji opiekunek osób starszych jest przejrzysta i przyjazna rekrutacja. Jak ona powinna przebiegać? Otóż osoba rekrutująca powinna wykazać się przede wszystkim kompetencją – to wszakże ona ocenia nie tylko umiejętności kandydatki (i to zarówno typowo zawodowe, jak i językowe), ale też dopasowuje ofertę pracy pod konkretne doświadczenie, możliwości i preferencje. Dodatkowo – co jest nie bez znaczenia zwłaszcza w dzisiejszych czasach – rekrutacja powinna odbywać się w różnorodny sposób: osobiście, telefonicznie lub przez internet. Takie podejście do potencjalnego pracownika świadczy o szacunku i chęci nawiązania współpracy. Ale rekrutacja to nie wszystko. Praca opiekunki osób starszych jest wymagająca i bardzo odpowiedzialna. Dlatego też wymaga adekwatnego wynagrodzenia. Zatem dobra agencja oferuje nie tylko przyzwoite wynagrodzenie (uzupełnione ewentualnymi premiami), ale też terminowe wypłaty, wszystkie składki i ubezpieczenia, przelewy w wybranej walucie i dodatki związane z konkretną ofertą. Jednocześnie nie wolno zapominać też o tym, iż dobra agencja oferuje swoim pracowników jedynie legalną prace, która jest wykonywana na podstawie umowy.

Zorganizowanie wyjazdu i opieka podczas pobytu za granicą

Dobra agencja opiekunek osób starszych powinna gwarantować przede wszystkim przejrzystą rekrutację i dobre warunki pracy. Ale to nie wszystko. Opieka w Niemczech wymaga także przetransportowania się do miejsca docelowego oraz zorganizowania swojego pobytu na miejscu. W tych sprawach powinna pomóc agencja. I te najlepsze właśnie tak robią. W jaki sposób? Przede wszystkim organizowana jest cała podróż, której wszystkie koszty zostają pokryte przez agencję. Dodatkowo zatrudniona przez agencję opiekunka osób starszych otrzymuje wsparcie koordynatora, który służy swoją pomocą przez 7 dni w tygodniu (na przykład w sytuacji choroby lub nieszczęśliwego wypadku). W ten sposób opiekunka czuje się bezpiecznie i całą swoją uwagę może skupić na podopiecznym.

Kompleksowe wsparcie i pomoc ekspertów

Wyjazd do pracy do Niemczech jako opiekunka osób starszych to zawsze duże wyzwanie – i to zarówno pod względem typowo zawodowym, jak i czysto emocjonalnym. W takich właśnie sytuacjach często przydaje się pomoc profesjonalnej agencji opiekunek osób starszych. Jak przejawia się ta pomoc? Otóż dobra agencja wspiera swoje pracownice na każdym etapie pobytu za granicą. Takie wsparcie może dotyczyć spraw formalnych – na przykład nauki języka obcego (lektorzy i niezbędne materiały) czy uzyskania certyfikatu potwierdzającego posiadane kompetencje (potrzebnego do wykonywania pracy opiekunki w warunkach domowych). Dodatkowo agencja może także oferować pomoc kadrową i prawną. Ważnym aspektem jest także możliwość konsultowania się z określonymi ekspertami (na przykład na tematy związane z samą opieką nad osobami starszymi) oraz uzyskiwanie wparcia emocjonalnego. To ostatnie jest szczególnie ważne w chwilach zmęczenia czy zwątpienia.

Opiekunka osób starszych to zawód cieszący się sporym zainteresowaniem. Jednak decydując się na taki krok warto wybrać współpracę z uznaną agencją. Taką właśnie jest ATERIMA MED, która już od wielu lat zajmuje się organizacją wyjazdów zarobkowych opiekunek osób starszych.

ATERIMA MED – Poznaj naszą ofertę pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości