Reklama:


Chorzowska Liga Futsalu ruszy w połowie października

Chorzowska Liga Futsalu ruszy w połowie października

10 drużyn w pierwszej lidze i 9 zespołów na jej zapleczu wystąpi w sezonie 2021/22 w Chorzowskiej Lidze Futsalu. W czwartek odbędzie się zebranie organizacyjne.

30 września o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu z organizatorami ligi spotkają się przedstawiciele wszystkich drużyn, które wystąpią w sezonie 2021/22. W czwartek poznać mamy zestaw par pierwszej kolejki.

Sezon ChLF rozpocznie się nieco później niż zazwyczaj – w weekend 16-17 października. Do rywalizacji przystąpi 19 zespołów – 10 w pierwszej lidze i 9 w drugiej.

Najwyższą klasę rozgrywkową tworzyło w ostatnich latach 12 drużyn, ale z ChLF wycofały się: AC Hilda oraz Thunder. Na placu boju pozostało więc 10 ekip, które zagrają w systemie „każdy z każdym” (18 meczów).

Z kolei w drugiej lidze (ostatnio 8-zespołowej) nie zobaczymy już Tele-Nat&Milon, ale za to pojawią się dwie nowe drużyny: Nattel oraz druga ekipa, która jeszcze nie sprecyzowała nazwy. Drugoligowcy także zagrają „każdy z każdym” (16 meczów).

Przypomnijmy, że poprzedni sezon został anulowany z powodu pandemii. Mistrzostwa – wywalczonego w sezonie 2019/20 – broni Irex Gaz, który jest najbardziej utytułowanym zespołem w stawce (8 zwycięstw w ChLF).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości