Reklama:


Sezon na katalizatory. Policja apeluje o uważność i reagowanie

Sezon na katalizatory. Policja apeluje o uważność i reagowanie

Chorzowscy policjanci odnotowali w ostatnich kilku tygodniach kradzieże katalizatorów z samochodów. Złodzieje działają głównie nocą, a samo wycięcie katalizatora z zaparkowanego samochodu zajmuje im zaledwie kilka minut.

Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Ostatnio nawet swoją uwagę skupiają na warsztatach samochodowych, na terenie których często stoi blisko siebie kilka samochodów.

– Apelujemy do mieszkańców Chorzowa o czujność i zwracanie uwagi na obce osoby podejrzanie zachowujące się i nieznane pojazdy pojawiające się na osiedlowych parkingach – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Cały proceder nie trwa długo, dlatego tak ważna jest reakcja mieszkańców lub przechodniów. W przypadku zauważenia kogoś, kto wykonuje prace przy samochodzie, używając do tego lewarka i słychać głośne dźwięki, należy niezwłocznie zawiadomić Policję. Tylko wtedy jest szansa złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nawet jeśli okaże się, że to sam właściciel naprawia coś w swoim samochodzie, policjanci szybko wyjaśnią sprawę bez żadnych konsekwencji.

– Przy tego typu kradzieżach ogromne znaczenie ma czas reakcji, dlatego reaguj gdy widzisz obce podejrzanie zachowujące się osoby w twojej okolicy. Nigdy nie możesz mieć pewności, że złodziej nie czyha akurat na twoje mienie. W każdej sytuacji dzwońmy na numer alarmowy. Nie bójmy się reagować by zapobiec kolejnemu przestępstwu – apeluje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości