Reklama:


Prezes Parku Śląskiego zrezygnowała

Prezes Parku Śląskiego zrezygnowała
Agnieszka Bożekfot.: Rafał Zduńczyk / Park Śląski SA

Park Śląski informuje, że Agnieszka Bożek złożyła rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka S.A., ze skutkiem na koniec dnia 30 września 2021r.

Poniżej publikujemy oświadczenie Agnieszki Bożek zamieszczone na stronie WPKiW SA:

„W lutym 2020 r. zostałam powołana na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka. Było to dla mnie ogromne wyzwanie, mam nadzieje, że sprostałam oczekiwaniom zarówno Państwa jak i Zarządu Województwa Śląskiego. Przez ten czas, ciężki okres covidowy zrealizowaliśmy wiele dużych inwestycji. Oddaliśmy do użytku zmodernizowany Ogród Mozaikowy, Ogród Japoński, Świątynię Petrycha. Powstał wspaniały plac zabaw, na który zdecydowanie zasługują parkowi goście. Poprzez remont polderu przeciwpowodziowego poprawiliśmy gospodarkę wodną w Parku. Wiele ze ścieżek ujętych w projekcie zostało zrealizowanych, wiele jeszcze jest w trakcie realizacji. Również prace związane z budową Parku Wielu Pokoleń są w kluczowej fazie, w realizacji Psi Wybieg oraz Ogród Społeczności Parkowej. Już wkrótce podpisanie umów na budowę Miasteczka Ruchu Drogowego, Placu Wodnego, Lasu Deszczowego.

Przez ten czas udało się również ożywić Park Śląski i udowodnić, że jest na każdą pogodę i porę roku. Kontynuowaliśmy tradycyjne wydarzenia tj. śniadanie na trawie, czy muzyczny bukiet róż, bieg wiosenny. Zrealizowaliśmy nowe wspaniałe wydarzenia cykliczne jak Parkowy Wrzesień z Kulturą, który połączył jednostki kultury województwa śląskiego na parkowej scenie. Powróciły kultowe wystawy kwiatów. Z okazji jubileuszu Parku wydaliśmy album „Kronika Parkowa. 70 ciekawostek na 70 lecie Parku Śląskiego”, który został doceniony przez szerokie grono odbiorców i trzykrotnie nagrodzony. Kolej Linowa Elka również poprawiła swoje wyniki przychodowe, tegoroczna frekwencja pokazała, ze nadal jest to uwielbiana przez wiele osób atrakcja.

Ważnym aspektem jest również wynik finansowy Spółki, który został znacząco poprawiony, a ten rok powinien być jeszcze lepszy. Patrząc na ograniczenia spowodowane wystąpieniem Covid-19, które mocno odczuliśmy wszyscy, uważam, że przyjęliśmy bardzo dobry kierunek działania. Pomimo wielu już wdrożonych zmian, Park Śląski potrzebuje środków finansowych, które są niezbędne do kontynuacji rozpoczętych przemian. Biorąc pod uwagę powyższe i ogromny wkład pracy, energii i serca jakie włożyłam w pracę na rzecz Parku Śląskiego decyzja, którą podjęłam nie była łatwa. Wierzę jednak, ze to co udało mi się zrobić i rozpocząć będzie służyło przez długie lata parkowym gościom. Park Śląski to niezwykła ponad 70 letnia historia, która pokazuje, że to ludzie tworzą to miejsce. Z tym przeświadczeniem wierzę, że Park powróci do swoich lat świetności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości