Wydarzenie jakiego nie było. Europejskie Forum Przyszłości na Stadionie Śląskim

Wydarzenie jakiego nie było. Europejskie Forum Przyszłości na Stadionie Śląskim

W środę 6 października na Stadionie Śląskim rozpocznie się I edycja Europejskiego Forum Przyszłości (EFP). Wydarzenie poświęcone wyzwaniom cywilizacyjnym, społecznym i gospodarczym przyciągnie wielu reprezentantów świata biznesu i polityki, z kraju i zagranicy.

I edycja Europejskiego Forum Przyszłości potrwa do piątku 8 października. Organizatorem wydarzenia, pretendującego do miana najważniejszego eventu tego typu w tej części Europy, jest Śląski Fundusz Rozwoju. Odbędzie się ono w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości na Stadionie wraz z możliwością udziału zdalnego. Wszystko z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

– Jakie wyzwania stoją przed Śląskiem w nadchodzącym czasie? Czym jest probiznesowe podejście dla regionu i jak na tym skorzystają przedsiębiorcy, to tylko niektóre z kwestii, o których rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Forum Przyszłości – zapowiadają organizatorzy.

Choć głównym tematem EFP będą rozwiązania dla Śląska, to omawiane strategie wpisują się w tendencje unijne.

– Strategia województwa zakłada przede wszystkim zmianę charakteru gospodarczego województwa śląskiego. Odejście od przemysłu ciężkiego na rzecz innowacyjnych gałęzi gospodarki i przede wszystkim ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii. Na tej bazie powinny powstać sektorowe działania wsparcia dla przedsiębiorców i środowisk naukowych, żeby implementować środki do biznesu, bo takie jest dzisiaj główne założenie i taka też jest tendencja w całej Unii Europejskiej – tłumaczą organizatorzy.

Odzwierciedla to również lista zagranicznych prelegentów. W wydarzeniu wezmą udział m.in.: Michael Murphy – Przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej Europejskiego Komitetu Regionów, François Decoster – Wiceprzewodniczący regionu Hauts-de-France, Ossi Savolainen – Burmistrz regionu Uusimaa i Erika Jurinowa – Przewodnicząca Samorządowego Kraju Żylińskiego

W trakcie EFP w Chorzowie pojawi również spora reprezentacja krajowych polityków, wśród nich m.in.: Mateusz Morawiecki – prezes Rady Ministrów, Artur Soboń – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego i Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Na Stadionie Śląskim nie zabraknie również mocnej reprezentacji świata biznesu. Na EFP wystąpią m.in.: Janusz Michałek – Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A, Witold Sałandyk – Dyrektor Operacyjny EMEA oraz Nexteer Automotive Poland i Zuzanna Bartczak – Wicedyrektor w Zespole ds. Sektora Publicznego i Infrastruktury PwC.

W trakcie Europejskiego Forum Przyszłości, poza dyskusjami o przyszłości regionu i Europy odbędzie się również szereg wydarzeń towarzyszących, wśród których znajdą się m.in.: finał konkursu startupów InSilesia Investment SFR, Turniej o Puchar Narodowej Drużyny Esportu i “Młode Orły” – Turniej Debat Oksfordzkich EFP.

Godzinowy harmonogram wydarzenia można sprawdzić w tym miejscu. Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu, mogą się bezpłatnie zarejestrować tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości