Reklama:


Pobiegną ulicami Batorego. Wraca Chorzowska Dycha

Pobiegną ulicami Batorego. Wraca Chorzowska Dycha

Dziesięć kilometrów do przebiegnięcia dziesiątego dnia, dziesiątego miesiąca. W tych niecodziennych okolicznościach, po roku przerwy wraca bieg „Chorzowska dycha”. Tym razem, około 300 biegaczy, pokona trasę wiodącą ulicami Chorzowa Batorego.

Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie odbędzie się 10 października. Zapisu można dokonać poprzez wciąż aktywny formularz zgłoszeniowy, lub na starcie wyścigu. Wpisowe wynosi 30, 40 lub 50 zł w zależności od terminu zapisu, w myśl zasady im wcześniej tym taniej.

Rywalizacja przebiegać będzie w następujących kategoriach: Mężczyźni, Kobiety, Najlepszy Chorzowianin, Najlepsza Chorzowianka. O godzinie 11:00 biegacze wyruszą ze skweru im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Po dobiegnięciu do skrzyżowaniu ul. Odrowążów z Wrocławską czekać będzie pętla – na początku w prawo w kierunku ul. Batorego, a za drugim razem w tym samym miejscu w lewo, w kierunku ul. Karpackiej. Meta biegu zlokalizowana będzie przy boiskach osiedlowych (Ul. Graniczna/Gagarina). Mapę trasy biegu można zobaczyć w tym miejscu.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal oraz posiłek na mecie. Na najlepszych czekać będą statuetki oraz atrakcyjne nagrody przygotowane przez MORiS Chorzów i partnerów wydarzenia: Sklep Biegacza, Yasumi Chorzów, Barbershop Brzytwa i Fizjo Factory Chorzów.

Tak wyglądała Chorzowska Dycha w trakcie poprzedniej edycji, która odbyła się w 2019 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości