Twórcze spotkanie pośród zabytków i natury

Twórcze spotkanie pośród zabytków i natury

W najbliższy czwartek 7 października w chorzowskim Skansenie odbędzie się XVI Piknik Malarski Sielskie Klimaty. Tematem tegorocznej edycji imprezy będzie „Inspiracja sztuką naiwną”.

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej.

Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o temat pozwalający na zwiększenie ekspresji twórczej uczestników „Inspiracja sztuką naiwną”. Choć impreza skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, to każdy kto ma ochotę, może się przyłączyć. Wystarczy w czwartek 7 października, między 11:00 a 15:00 przyjść do chorzowskiego Skansenu. Bilety w cenie 10 złotych będą dostępne przy wejściu do muzeum.

Prace można wykonywać w dowolnej technice malarskiej. Każdy uczestnik po wykonaniu obrazu pozostawia go w punkcie odbioru prac przy scenie na przeciwko Karczmy. Malunki ocenione zostaną przez jury składające się z artystów plastyków. Autorzy najciekawszych prac zostaną docenieni nagrodami. Obrazy oceniane będą wg następujących kategorii wiekowych:

kategoria I dzieci do lat 14
kategoria II młodzież do lat 20
kategoria III szkoły plastyczne
kategoria IV kategoria OPEN

– W miarę możliwości prosimy zabrać ze sobą sztalugi, krzesła plenerowe, karimaty, koce itp – przypominają organizatorzy.

Swój udział można zgłaszać w tym miejscu. Wypełnienie formularza online jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku. Pozostałych informacji udziela Joanna Barnaś-Wójcik. Można kontaktować się telefonicznie pod numerem: 600 930 228 lub 32 254-24-22 oraz mailowo pisząc na adres: sielskie@plastyk.katowice.pl.

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury i Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa