Prace chorzowskich artystów w Galerii MM

Wernisaż jesiennej wystawy Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastykówfot.: P. Mikołajczyk

Wernisaż jesiennej wystawy Chorzowskich Artystów Plastyków odbył się w poniedziałek w Miejskiej Galerii Sztuki MM.

Jesienna Wystawa prac Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków odbywa się w Galerii MM co roku, w październiku. Stowarzyszenie zrzesza wyłącznie profesjonalnych artystów plastyków, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Artyści SChAP malują, rzeźbią, tworzą grafiki i projektują sztukę użytkową. SChAP istnieje od 1998 r. i ma w swoim dorobku wiele wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

– Na wystawie prezentujemy prace dwudziestu artystów – plastyków, członków Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków, w tym dwoje członków, którzy już od nas odeszli. Na wystawie są obrazy, grafiki oraz płaskorzeźby – mówi Aleksandra Rej z Miejskiej Galerii Sztuki MM.

Wernisaż wystawy odbył się w poniedziałek.

– To jest zawsze wzruszające. Jesteśmy grupą, ale nie widujemy się na co dzień. Szczególnie teraz, w tych trudnych czasach. To jest możliwość zajrzenia do czyjejś pracowni. Skonfrontowania się. Zobaczenia, co kto robi – mówi Marian Knobloch, prezes SChAP.

Stowarzyszenie Chorzowskich Artystów Plastyków regularnie wspierane jest przez miasto Chorzów.

– Te wernisaże to świetna okazja, by zobaczyć nowe prace chorzowskich artystów. Widać, że niektórzy odmienili swoją twórczość. To zawsze ciekawe i inspirujące. A najprzyjemniejsze jest to, że te prace można podziwiać w towarzystwie autorów – mówił podczas wernisażu Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

XXIV Jesienna Wystawa SChAP
4 października 2021, 10:00 – 25 października 2021
Galeria MM
Chorzowskie Centrum Kultury

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa