Oleje samochodowe Śląsk – postaw na dobry olej silnikowy

Oleje samochodowe Śląsk – postaw na dobry olej silnikowy

Jednym z podstawowych płynów eksploatacyjnych w aucie jest olej silnikowy, który odpowiada za żywotność i stan silnika. Warto przy tym pamiętać, że równie duże znaczenie, co jakość oleju ma również przestrzeganie terminów jego wymiany.

• Oleje silnikowe samochodowe – dlaczego są tak ważne?

• Atuty oleju silnikowego

• Oleje samochodowe Śląsk – atrakcyjny asortyment

W tekście przypominamy o istotnych kwestiach dotyczących oleju silnikowego.

Oleje silnikowe samochodowe – dlaczego są tak ważne?

Bez układu smarowania nie będzie możliwe odpowiednie działanie jednostki napędowej. Trzeba zadbać o całkowicie sprawny układ, co gwarantuje rozprowadzenie oleju. Nie należy przy tym zapominać, że właściwa ilość oleju także ma znaczenie. Zaszkodzi nie tylko niedobór oleju, ale również jego nadmiar.

Jeżdżenie samochodem, w którym znajduje się minimalny poziom oleju spowoduje, że nie do wszystkich elementów pracujących silnika dociera smarowanie. Skutkiem tego może być zniszczenie panewki lub uszkodzenie wału korbowego. Dodatkowo istnieje też ryzyko zatarcia silnika, co będzie skutkować unieruchomieniem go. W tej sytuacji będziemy zmuszeni wezwać pomoc drogową, która załaduje nasz samochód i odwiezie go do warsztatu. W celu uniknięcia takich przykrych sytuacji, dobrze zawczasu spojrzeć pod maskę samochodu i sprawdzić stan poziomu oleju. Czynność zajmuje chwilę, a może uratować nasze auto przed dotkliwymi awariami, a nam pozwoli zaoszczędzić na sporych kosztach naprawy.

W trakcie samodzielnego wlewania oleju trzeba obserwować jego poziom – wlanie zbyt dużej ilości paliwa spowoduje, że dojdzie do zwiększenia ciśnienia w układzie korbowym, co może skutkować rozszczelnieniem silnika. Natomiast sytuacja może się znacząco pogorszyć, jeśli olej dostanie się do cylindrów. Zdarza się to rzadko, ale lepiej o tym pamiętać, dolewając samemu oleju. Jego nadmiar może być bardzo niekorzystny.

Atuty oleju silnikowego

Do najważniejszych atutów oleju silnikowego należą:

• ochrona elementów metalowych przed korozją;

• redukcja tarcia między elementami silnika;

• pomoc w utrzymaniu silnika w czystości;

• uszczelnianie tłoków w cylindrach;

• chłodzenie silnika;

• odprowadzanie ciepła do miski olejowej.

Oleje samochodowe śląsk – atrakcyjny asortyment

W ofercie oleje samochodowe. Śląsk znajdziemy oleje silnikowe stosowane w transporcie, motoryzacji oraz maszynach budowlanych i rolniczych. Oferta obejmuje dystrybucję produktów uznanych marek, takich jak: Mobil, Shell, Gulf, Total, Castrol, Elf, Lotos, Fuchs Texaco, Tedex, Agip/Eni, Caterpilar, Orlen, Jasol, Revline i wielu innych. Oprócz tego w ofercie znajdziemy też płyny i koncentraty do chłodnic, płyn NOXy/Adblue, płyny do spryskiwaczy i inne.

Oferta zawiera też oleje syntetyczne i mineralne oraz oleje półsyntetyczne, w zależności od indywidualnych potrzeb pojazdów. Najważniejsze, to wiedzieć jakiego dokładnie płynu wymaga dany pojazd. W razie trudności w doborze przez zbyt szeroki asortyment, możemy skonsultować się telefonicznie – doświadczeni fachowcy doradzą najlepszą dla nas opcję.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa