Reklama:


Jaka będzie nawierzchnia jednej z ulic w Chorzowie II? Zadecydują mieszkańcy

Jaka będzie nawierzchnia jednej z ulic w Chorzowie II? Zadecydują mieszkańcy

Ulica 23 czerwca z zabytkową kostką czy asfaltem? Mieszkańcy będą mogli sami dokonać wyboru, a o ostatecznym wyglądzie ulicy zdecydują podczas konsultacji.

Trwa remont chodników i nawierzchni przy ul. 23 czerwca. Mieszkańcy Chorzowa II mają dylemat, czy należy tam uzupełnić zabytkową kostkę brukową, czy nawierzchnia powinna w całości zostać wymieniona na asfaltową. Właśnie, dlatego będą mieli możliwość wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, które odbędą się w formie ankiety. Ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie ich wyniku.

To ważna inwestycja głównie dla mieszkańców Chorzowa II. Realizuje ją Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Wymiana nawierzchni chodników już się zakończyła. Teraz pora na drogę, która jest obecnie pokryta zabytkową kostką.

– Z różnych stron docierają do nas głosy ze strony mieszkańców tej dzielnicy na temat tego, jak powinna wyglądać ta ulica, Ostateczna decyzja zostanie pozostawiona mieszkańcom. To oni w formie ankiety będą mogli się wypowiedzieć, czy chcą, aby położono cichszą i bardziej przyjazną dla kierowców nawierzchnię asfaltobetonową, czy wolą, zmodernizowaną ulicę z zabytkową kostką – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Konsultacje w formie ankiety odbędą się w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ulicy 3 Maja 18. Będzie można wziąć w nich udział od 11 do 15 października, w godzinach od 7 do 15. Szczegółowe informacje można uzyskać w CIS pod numerem telefonu 32 733 44 98.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa