Reklama:


Pobiegli ulicami Batorego. Za nami II edycja Chorzowskiej Dychy

Pobiegli ulicami Batorego. Za nami II edycja Chorzowskiej Dychy

W niedzielę 10 października odbyła się druga edycja Biegu Ulicznego „Chorzowska Dycha”. W wydarzeniu Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie wzięło udział 100 biegaczy, którzy ścigali się na dystansie 10 km po trasie wiodącej ulicami Chorzowa Batorego.

Sportowcy wystartowali o godzinie 11:00 ze skweru im. Rotmistrza W. Pileckiego. Po dotarciu do mety każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy, okolicznościowy medal oraz szansę na rozgrzanie się ciepłą herbatą oraz posiłkiem.

Zawodnicy klasyfikowani byli w dwóch kategoriach – OPEN oraz Chorzowianin/Chorzowianka. Poniżej przedstawiamy najlepszych biegaczy:

Kategoria OPEN – Kobieta:

Agnieszka Gortel-Maciuk (Chorzów)
Katarzyna Bzdyk (Katowice)
Elżbieta Lewicka (Knurów)

Kategoria OPEN – Mężczyzna:

Maciej Staręga (Chorzów)
Tomasz Przybylski (Witaszyce)
Maciej Domagała (Chorzów)

Zgodnie z regulaminem zwycięzcy kategorii Open nie byli już klasyfikowani do kategorii Chorzowianin/Chorzowianka. Oto jak przedstawia się podium wśród mieszkańców naszego miasta:

Chorzowianka:

Martyna Kasprzak
Śliz Alicja
Blanka Tuleja

Chorzowianin:

Mateusz Muskała
Wiszyński Damian
Arkadiusz Mysiak

Poniżej znajduje się klasyfikacja wszystkich uczestników Biegu Ulicznego Chorzowska Dycha: końcowe wyniki (open), wyniki w kategoriach mężczyzna/kobieta oraz wyniki w kategorii Chorzowianin/Chorzowianka

Do najlepszych zawodników trafiły nagrody przygotowane Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie, Sklep Biegacza, Yasumi Chorzów, Barbershop Brzytwa i Fizjo Factory. Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali

– Chcemy podziękować wszystkim, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. W sposób szczególny dziękujemy Służbom Mundurowym – Policji oraz Straży Miejskiej za pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu. Wyrazy podziękowania kierujemy do Wolontariuszy II Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Ligonia w Chorzowie, służbie medycznej, pracownikom ochrony oraz wszystkim, dzięki którym wydarzenie odbyło się bez żadnych komplikacji – komentuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości