Reklama:


Dzień Edukacji Narodowej. Ludzie oświaty otrzymali wyróżnienia

Dzień Edukacji Narodowej. Ludzie oświaty otrzymali wyróżnienia

W sali widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w trakcie której przyznano akty mianowania najbardziej wyróżniającym się ludziom oświaty w naszym mieście.

ChCK było dziś areną miejskiego święta edukacji, które rozpoczęło się programem artystycznym zaprezentowanym przez członków Warsztatowego Studium Wokalnego Kamila Barona. Przy wejściu na Salę Widowiskową uczniowie ZSTiO nr 1 prowadzili kwestę na rzecz Joanny Górny ze Szkoły Podstawowej nr 37.

Na widowni zgromadzili się dyrektorzy i nauczyciele pracujący w chorzowskich placówkach oświatowych. W obecności przedstawicieli związków zawodowych i radnych, Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta miasta, wraz z Waldemarem Kołodziejem, przewodniczącym Rady Miasta i Beatą Kabzą, dyrektorką Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta, wręczyli nauczycielom i dyrektorom akty mianowania i wyróżnienia za ubiegły rok szkolny.

– Był to rok, kiedy musieliśmy się wszyscy przestawić na inne metody pracy. Nikt nas do tego nie przygotowywał, jak w takiej sytuacji nauczać, a także nawiązać i utrzymać kontakt z młodzieżą. Chorzowskie szkoły i przedszkola, mimo przerw i zawieszenia części zajęć, nieźle poradziły sobie w tym trudnym czasie – mówił ze sceny Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa.

Po pierwszej części wystąpienia Wiesława Ciężkowskiego osoby zgromadzone w ChCK uczciły minutą ciszy pamięć zmarłych w ubiegłym roku kolegów i koleżanek. Zastępca prezydenta zwrócił ze sceny również uwagę na fakt, że środowisko oświatowe liczy w Chorzowie ponad 2 tysiące osób, a ich praca jest doceniana także na ogólnopolskim forum – Chorzów jako jedno z dwóch miast w niezależnym audycie nt. edukacji otrzymał maksymalną liczbę punktów i tytuł Primus.

– Musimy mieć świadomość naszej wartości ale nie może nas to uśpić. Trzeba się dalej rozwijać ze świadomością tego, co jeszcze możemy poprawić – apelował Wiesław Ciężkowski.

– Cieszę się, że tu jesteście i mimo trudnej sytuacji chcecie dalej uczyć naszą młodzież. To od was zależy, jakie będą przyszłe pokolenia. W imieniu Rady Miasta i swoim własnym dziękuję za waszą pracę i gratuluję wyników – dodawał Waldemar Kołodziej, przewodniczący Rady Miasta w Chorzowie

Po wręczeniu ostatnich wyróżnień na scenę wrócili wokaliści Warsztatowego Studium Wokalnego Kamila Barona. Część artystyczną spotkania zakończył pokaz tańca w wykonaniu zespołu tanecznego Soul.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości