Konferencja i Dzień Otwarty Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym

Konferencja i Dzień Otwarty Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym

Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym z okazji 30-lecia działalności zaprasza 21 października 2021 roku na Dzień Otwarty oraz konferencję dla specjalistów pt. „30 lat Fundacji: Nowoczesna terapia w zakresie wad wzroku i mowy”, która odbędzie się w siedzibie Fundacji przy ul. św. Piotra 9 w Chorzowie.

Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym jest organizacją pożytku publicznego działająca już ponad 30 lat. Fundacja pomaga dzieciom i dorosłym z terenu całego województwa śląskiego. Jej siedziba główna mieści się w Chorzowie, jednak jej placówki znajdują się m.in. w Ziemięcicach, Bielsku-Białej, Zawierciu, Częstochowie, Rybniku i Czerwionce – Leszczynach. Tworzy przyjazne warunki rozwoju dla tych, którym dysfunkcje i zaburzenia (nie tylko związane z narządem wzroku) ograniczają poznawanie świata. Jest organizacją, która niesie specjalistyczną pomoc zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym można skorzystać
z pomocy lekarzy, jak i wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów. Terapia odbywa się zarówno w formie stacjonarnej (w Chorzowie czy zamiejscowych filiach), jak również – gdy stan zdrowia podopiecznego nie pozwala na dojazd do siedziby fundacji, w środowisku domowym dziecka. Działalność Fundacji na przestrzeni lat ewoluowała i rozszerzała się w taki sposób, aby jej pomoc mogła dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

Konferencja oraz Dzień Otwarty, które potrwają od 9:00 do 14:00, będą okazją do bliższego zapoznania się z ofertą Fundacji oraz Polskiego Towarzystwa Limfologicznego. Zaprezentowany zostanie 30-letni dorobek fundacji oraz umożliwi prezentację naukowych interdyscyplinarnych problemów i kompleksowych rozwiązań terapeutycznych. Specjaliści tacy jak okulista, neurolog, tyflopedagog, psycholog, neurologopeda, fizjoterapeuta, terapeuta SI będą prowadzili bezpłatne konsultacje dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat. Równolegle swoją działalność zaprezentuje Zakład Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Będzie też możliwość zapoznania się z ofertą + Life Sp. z o.o. dostawcą sprzęt rehabilitacyjnego. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem prowadzone są zapisy na konsultacje do poszczególnych specjalistów pod numerm telefonu: 887 266 912.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa