Nietypowi goście na Cichej. Wyjątkowa akcja Ruchu i chorzowskiego schroniska

Nietypowi goście na Cichej. Wyjątkowa akcja Ruchu i chorzowskiego schroniska
Nietypowe spotkanie wywołało sporo pozytywnych emocji u obu stron.Fot.: Ruch Chorzów / T. Stefanik

Lora, Gabusia, Ryszardzik, Kosmo, Fryga, Negra, Gibon, Kofi, Urwis, Klocek i Nala to podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie, którzy w ramach akcji „Chorzowskie psy” zjawili się wczoraj na stadionie przy ul. Cichej.

W ostatnich miesiącach doszło wyjątkowej współpracy na terenie naszego miasta. Ruch razem ze Schroniskiem działającym przy ul. Opolskiej, przeprowadzili liczne działania będące elementem akcji „Chorzowskie psy”. W czwartek klub odwiedzili wolontariusze i czworonogi ze schroniska. Akcję pod hasłem „Nie kupuj – adoptuj” promowali piłkarze oraz członkowie sztabu szkoleniowego „Niebieskich”. Relację filmową ze spotkania przygotowaną przez klubowe media można zobaczyć poniżej.

W ramach różnych zbiórek prowadzonej przy Cichej udało się pozyskać sumę przeszło 4 tysięcy złotych, która pozwoli zaspokoić część potrzeb miejskiego Schroniska. To jednak nie wszystko. Na sobotnie spotkanie z Wisłą Puławy piłkarze Ruchu Chorzów wybiegną na boisko w koszulkach promujących adopcję bezdomnych psów. Będą tym samym zachęcać kibiców do wspierania chorzowskiego schroniska. Na parkingu przy Cichej 6 pojawią się także tradycyjnie wolontariusze, którzy po raz ostatni zbiorą datki na ten cel. Poza tym, już niedługo do sprzedaży trafią specjalne kalendarze na 2022 rok ze zdjęciami zawodników Ruch Chorzów, którzy pozowali wraz z psami ze schroniska. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przekazany także na potrzeby placówki działającej przy ul. Opolskiej.

Osoby, które chcą wspomóc Schronisko będą miały do tego okazję już w najbliższy weekend. W sobotę i niedzielę 16-17 października odbędą się kolejne Dni Otwarte. Między godziną 10:00 a 14:00 będzie można wyprowadzać psy na spacery. Z tej formy aktywności będą mogły skorzystać osoby dorosłe oraz rodziny z dziećmi od lat 10. Wracając po długiej przechadzce będzie można wzmocnić się gorącą herbatą i słodkim poczęstunkiem.

Dla fanów schroniskowych rozmaitości przygotowany zostanie także bazarek, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie schroniskowych psów i kotów. Ponadto, będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kundelkiem, które trafi do specjalnego albumu.

W trakcie Dni Otwartych jak zwykle prowadzona będzie wielką zbiórka darów dla psów i kotów. Poniżej udostępniamy listę preferowanych przez Schronisko karmy i akcesoriów:

  • Karma weterynaryjna (Intestinal, Urinary, Hepatic)
  • Karma Brit Care (Adult, Senior, Puppy)
  • Legowiska
  • Smycze, obroże, szelki oraz miseczki
  • Karmę Feringa dla kociaków
  • Żwirek dla kotków
  • Kuwety i transportery, drapaki i zabawki

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa