Urząd apeluje do gości ślubnych. Celebracja i świętowanie są możliwe bez zaśmiecania

Urząd apeluje do gości ślubnych. Celebracja i świętowanie są możliwe bez zaśmiecania

Urząd Miasta wystosował apel skierowany do gości ślubnych o zmianę nawyków towarzyszących uroczystości zawarcia małżeństwa. Jego celem jest ułatwienie utrzymywania czystości w Parku Hutników.

– Sugestia kierowana – uwaga – do przyszłych gości ślubnych. Jeżeli zastanawiacie się, czym uraczyć nowożeńców po wyjściu z Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie, to mamy dla Was podpowiedź: ryżem nie, tubami strzelającymi – też nie, najlepiej monetami i naturalnymi płatkami róż – apeluje chorzowski magistrat.


Dlaczego warto zrezygnować z użycia strzelających tub? Powodów jest kilka, ale najważniejszym jest porządek. Konfetti z tworzywa sztucznego bardzo trudno wysprzątać i usunąć z pobliskich trawników, żywopłotów i kwietników. Kolorowe papierki, serduszka i inne tego typu materiały są rozwiewane niemal po całym Parku Hutników. Podobnie wygląda sprawa z sypaniem ryżu. Dodatkowo jednak dochodzi aspekt związany z gołębiami. Po takim ptasim posiłku, na granitowych posadzkach Urzędu Stanu Cywilnego, zostają trudne do zmycia ślady.

Czego zatem można użyć w zamian? Na przykład monet, ponieważ para młoda najczęściej jest w stanie je pozbierać. Grosiki, wedle tradycji, gwarantują dostatek, radość i dobrobyt. Należy je dokładnie zebrać, a kto zbierze więcej monet będzie rządził w małżeństwie.

– To, pod kątem utrzymania porządku, wręcz idealne. Dobrze sprawdzają się też naturalne płatki róż, które bez wapienia są bardzo romantyczne i nie generują dodatkowych trudności dla otoczenia – tłumaczy Urząd Miasta.

Urząd Stanu Cywilnego, czyli tzw. pałac ślubów, to wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta, zaprojektowane przez duet architektów Aleksander Franta – Henryk Buszko. Przy odrobinie wysiłku łatwiej będzie utrzymać w czystości zarówno bezpośrednią okolicę budynku, jak i cały Park Hutników.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa