Reklama:


Dwa miasta, dwa szyby i jeden industrialny wyścig. Kolejna edycja Biegu Dwóch Szybów

Dwa miasta, dwa szyby i jeden industrialny wyścig. Kolejna edycja Biegu Dwóch Szybów

Trwają zapisy na kolejną edycję Biegu Dwóch Szybów, czyli popularną imprezę biegową organizowaną przez Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”.

Zrodzona w 2014 roku inicjatywa organizacji biegu pomiędzy szybami kopalnianymi przypadła do gustu środowisku biegowemu i szybko zaczęła przyciągać osoby spoza Śląska. W ubiegłym roku Bieg Dwóch Szybów odbył się w niecodziennej formule – każdy z uczestników pokonał w określonym terminie wybraną przez siebie trasę spełniającą kryteria wyznaczone przez organizatora, a rywalizacja między biegaczami odbywała się „korespondencyjnie”.

– Ta formuła również przyciągnęła niemało uczestników, jednak nie może się ona równać prawdziwej rywalizacji kilkuset biegaczy w tym samym czasie. Dlatego w tym roku jesteśmy bardzo zmotywowani, by spotkać się z Wami na międzyszybowej trasie i z przyjemnością zapraszamy na siódmą już edycję Biegu Dwóch Szybów – informuje Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu”, organizator biegu.

Tegoroczna edycja odbędzie się już w tradycyjny sposób w niedzielę 14 listopada. Start wyścigu zaplanowany został na godzinę 11.00 spod Szybu Prezydent w Chorzowie.
Biegacze będą mieli do pokonania 15 kilometrową, zróżnicowaną trasę wiodącą zarówno po asfalcie, jak i po bardziej crossowej nawierzchni – pozostałe szczegóły są niespodzianką.

Organizatorzy przygotowali 400 pakietów startowych dostępnych w cenie: 45 zł dla osób, które opłacą start do 20 października, i w cenie 50 zł w przypadku opłaty po wskazanym terminie. Uczestnicy, którzy ukończą bieg w regulaminowym limicie czasu 140 minut otrzymają pamiątkowy medal. Meta, tak samo jak start, będzie umiejscowiona pod Szybem Prezydent. Wszystkie szczegóły dotyczące VII Biegu Dwóch Szybów, mapę trasy oraz regulamin udostępniane będą w wydarzeniu oraz na stronie internetowej stowarzyszenia.

– Zapraszamy do dołączania do wydarzenia, polecamy zaprosić do niego znajomych i śledzić nasze posty tutaj: szykujemy kilka konkursów i niespodzianek – zachęca organizator.


Zapisu można dokonać przez formularz internetowy do 10 listopada.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości