Reklama:


Chorzowska policja wspiera licealistów w unikaniu zagrożeń

Chorzowska policja wspiera licealistów w unikaniu zagrożeń

Jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających na co dzień, zarówno w ruchu drogowym, jak i w przestrzeni wirtualnej, radzili uczniom z I ULO policjanci z chorzowskiej komendy.

Policjanci z chorzowskiej komendy spotkali się z uczniami I Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Najpierw mundurowy z drogówki przypomniał o zmianach w przepisach i objaśniał, co dokładnie zmieniło dla każdego użytkownika dróg, niezależnie czy porusza się on pieszo, jeździ rowerem, autem czy choćby hulajnogą.

Tematem drugiej części spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń, z którymi mogą spotkać się, surfując po Internecie, jak np. kontakt z nieznanymi osobami, możliwość utraty bądź nieświadomego wydania danych tzw. wrażliwych zawierających informacje personalne, dotyczące miejsca zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, czy numer konta bankowego. Oprócz informacji na temat zagrożeń, z jakimi można spotkać się w sieci mundurowi, zwrócili uwagę również na zachowania młodych ludzi, które mogą pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Zwieńczeniem spotkania była dyskusja, podczas której jej uczestnicy podsumowali przekazane uprzednio treści.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości