Nowy mural na Wolce. 20-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 21

Nowy mural na Wolce. 20-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 21

We wtorek 12 października miał miejsce wyjątkowy dzień dla społeczność związanej ze Szkołą Podstawową numer 21 im. Gerarda Cieślika. Równo 20 lat temu szkoła zyskała swojego wyjątkowego patrona. Teraz, jego wizerunek pojawił się również przy wejściu do budynku.

W minionym tygodniu, z okazji 20-lecia nadania imienia w szkole odbył się szereg wydarzeń. Dzieci dostały koszulki, które później ozdabiały, a najładniejsze przeróbki zostały wyróżnione nagrodami. Przeprowadzono również konkurs wiedzy i literacki, oba poświęcone Gerardowi Cieślikowi. W ramach obchodów w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego odbył się również piłkarski turniej przedszkolaków. Także tego samego dnia rodzice uczniów SP 21 zorganizowali charytatywny kiermasz – w ciągu zaledwie kilku godzin udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych, które zostaną przeznaczone na leczenie Jakuba Musika, ucznia Szkoły Podstawowej 17.

Elementy opisanych wyżej obchodów uwiecznione zostały na jubileuszowym filmiku, który udostępniamy poniżej.

Uczniom, którzy wyróżnili się w wymienionych aktywnościach nagrody wręczyli Waldemar Kołodziej, przewodniczący Rady Miasta i Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa. Szkołę odwiedził także Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów oraz zawodnicy, którzy niedawno opuścili mury szkoły, a obecnie znajdujący się w kadrze pierwszej drużyny Niebieskich.

O tym wyjątkowym dniu pamiętały nie tylko osoby, które aktualnie związane są z SP 21. Życzenia społeczności szkolnej złożyli absolwenci m.in.: Paulina Jaśkiewicz, reżyserka mieszkająca na co dzień w Stanach Zjednoczonych i Oktawia Płomińska, reprezentantka Polski w piłce ręcznej kobiet i zawodniczka MKS Funfloor Perła Lublin.

Innym ważnym akcentem obchodów 20-lecia nadania szkole imienia Gerarda Cieślika jest mural, który powstał przy wejściu do budynku.

Za pośrednictwem profilu szkoły w mediach społecznościowych opublikowano również film zawierający zdjęcia z ważnych momentów, kiedy szkolna społeczność spotykała się ze swoim patronem, Gerardem Cieślikiem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa