Reklama:


Prawie 35 milionów złotych na nowe inwestycje drogowe

Prawie 35 milionów złotych na nowe inwestycje drogowe

Niemal 35 milionów złotych ma otrzymać Miasto Chorzów na realizację inwestycji drogowych. Dzięki tym środkom całkowicie przebudowany zostanie węzeł drogowy przy ul. Katowickiej oraz wyremontowana zostanie ulica Nowa.

– To bardzo ważne, bo to właśnie wokół ulicy Metalowców i Nowej zlokalizowanych jest wiele ważnych dla miasta przedsiębiorstw. Codziennie do pracy w Alstomie, Hucie Królewskiej, Minecu i innych firmach dojeżdżają tutaj setki osób. Niebawem otworzymy też Muzeum Hutnictwa. Chcemy lepiej skomunikować te tereny, aby były atrakcyjne zarówno dla zwiedzających poruszających się samochodami, komunikacją publiczną, jak i pieszo – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

Rozbudowa drogi DK79 na odcinku od estakady do ul. 3 Maja: zaplanowana jest przebudowa dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, uzbrojenie terenu poprzemysłowego, skomunikowanie ich z DK79, budowa chodników, przystanków autobusowych, przejścia podziemnego, parkingów, ścieżki rowerowej, przebudowa kolizji z istniejącymi uzbrojeniem podziemnym. W ramach wkładu własnego Miasto pozyskało na część zadania dotację z RPO WSL.

Przebudowa ulicy Nowej w Chorzowie: przystosowanie drogi do obsługi ruchu ciężkiego poprzez wzmocnienie konstrukcji drogi i wykonanie nowej nawierzchni jezdni. Projekt przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej terenów sąsiednich i pozwoli na sprawniejszy dojazd do powstających i wciąż rozbudowywanych zakładów przemysłowych.

– Do kategorii projektów bez ograniczenia kwotowego zgłoszona została przebudowa stadionu piłkarskiego przy ulicy Cichej 6. Niestety ten projekt nie zyskał uznania w oczach rządzących – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa