Nowy projekt dla młodych twórców w Chorzowie Starym

Nowy projekt dla młodych twórców w Chorzowie Starym

Otwarta Scena Artystyczna, czyli OSA „Scena dla młodych” to nowy projekt Starochorzowskiego Domu Kultury, który ma na celu promocję artystów stawiających pierwsze estradowe kroki. Nowy cykl zainauguruje koncert zespołu Sunshine Drinkers.

Starochorzowski Dom Kultury raz w miesiącu będzie organizować koncerty pod szyldem OSA „Scena dla młodych” na których zespół, solista lub grupa będą prezentować swoją twórczość autorską bądź coverową.

– Masz zespół, chcesz wystąpić na profesjonalnej scenie? Spróbuj u nas swoich sił! Chcemy, aby zespoły które dotąd nie miały szansy pokazać się szerszej publice stanęły przed mikrofonem i oswoiły swoją sceniczną tremę – zaprasza Starochorzowski Dom Kultury.

Aby wystąpić na scenie w ramach nowego cyklu, wystarczy wysłać do SDK kartę zgłoszenia wraz z kilkuminutowy nagraniem wideo. Zgłoszenia można wysyłać przez cały sezon artystyczny 2021/2022. Zakwalifikowani uczestnicy będą informowani o możliwości występu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Po zapoznaniu się z regulaminem wystarczy uzupełnić i wysłać kartę zgłoszenia wraz z nagraniem.

Pierwszy koncert w ramach nowego cyklu odbędzie się w piątek 29 października o godzinie 19:00. Zespół inaugurujący OSĘ to Sunshine Drinkers. Projekt muzyczny łączący ze sobą muzykę elektroniczną z energią i ekspresją bandu grającego na żywo. Muzyczne show oparte jest o muzykę autorską z pogranicza muzyki house, chill-house’u, acid-house’u oraz znane utwory muzyki elektronicznej/electro-popowej.

– Sunshine Drinkers to nic innego jak set dj’ski grany przez cały zespół! Przyjdź potańczyć razem z nami – zachęca SDK.

Sunshine Drinkers wystąpi w składzie:
Dawid Czogała – perkusja
Krzysztof Głuch jr – gitara elektryczna
Michał Marzetz – elektronika
Marcin Melcher – trąbka
Maria Marzetz – wokal
Agnieszka Badura – wokal
Mateusz Milewski – wokal

Przed koncertem Sunshine Drinkers zagra support:

Arkadiusz Kulawik – w podróży zawsze z podręcznym instrumentem, a swoją ulubioną aktywność muzyczną nazywa syntezatorowym szwendactwem. Tym razem w krótkim secie w klimacie melodyjnej, minimalistycznej elektroniki.

Bilety na koncerty w ramach Otwartej Sceny Artystycznej: 5 zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa