Reklama:


Villa Reden w gronie laureatów World Design Awards 2021

Villa Reden w gronie laureatów World Design Awards 2021

Kolejne międzynarodowe wyróżnienie trafiło do biura projektowego Franta Group. Villa Reden znalazła się w gronie laureatów nagrody World Design Awards 2021 przyznawanej przez The Architecture Community.

Rok 2021 obfituje w nagrody, którymi na całym świecie wyróżnia się pracownię Franta Group. W sierpniu informowaliśmy o dużym sukcesie, jakim było przyznanie IconicAwards 2021 oraz The Plan Awards. Teraz do tej bogatej kolekcji dołączyło World Design Awards 2021.

– To dla nas wyjątkowa nagroda, bo zdobyta międzynarodowym towarzystwie. Duża konkurencja i wiele ciekawych nazwisk, jak chociażby Jean Nouvel z Paryża. Bardzo nas cieszy znalezienie się w gronie zwycięzców – komentuje Maciej Franta, główny architekt pracowni projektowej Franta Group.

Projekty pozostałych zwycięzców World Design Awards 2021 można zobaczyć tutaj. Możliwe, że to nie ostatnia nagroda, którą w tym roku dla śląskiej pracowni projektowej zdobędzie Villa Reden. Budynek, jako jedyny projekt z Polski w swojej kategorii, znalazł się również na krótkiej finałowej liście 16 edycji Eurasian Prize 2021 wyróżniającej najlepsze europejskie i azjatyckie projekty. W gronie jury zasiadają wspaniali twórcy światowej architektury jak Daniel Libeskind, Doriana Fuksas czy Eric Van Egeraat.

Bardzo możliwe, że w Chorzowie już wkrótce zrealizowane zostaną kolejne po Villa Reden projekty autorstwa Franta Group.

– Pracujemy nad jednym dużym projektem i kilkoma mniejszymi, ale jeszcze nie ujawniamy szczegółów – informuje Maciej Franta.

Wiemy na pewno, że do realizacji trafi projekt „Lofty Primo” na Rynku, o czym informowaliśmy w kwietniu. Tuż przy Centrum Przesiadkowym, w budynku należącym niegdyś do Banku Santander, powstanie nowoczesny obiekt, w którym znajdą się sklepy, mieszkania i parking podziemny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości