Zbierają grosze, aby postawić wielkie, niebieskie serca

Zbierają grosze, aby postawić wielkie, niebieskie serca

Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów prowadzi akcję „Góra Grosza”, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Z pozyskanych funduszy kupione będą duże pojemniki na nakrętki w kształcie Niebieskiego Serca.

Urny, po wcześniejszym wyznaczeniu odpowiednich miejsc przez właściwe urzędy, zostaną umieszczone przestrzeni publicznej Chorzowa i Rudy Śląskiej. W przyszłości, Niebieskie Serca posłużą do regularnych zbiórek plastikowych nakrętek, które regularnie wspierać będą lokalne akcje charytatywne.

– Najważniejszym efektem akcji jest działanie edukacyjne, pokazanie najmłodszym kibicom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele – tłumaczy Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów, organizator akcji „Góra Grosza”.

Jak informuje Ośrodek, pierwsze dwie urny zostały postawione w Strefie Kibica Ruch Chorzów przy ulicy Cichej 6, a druga znajduje się w oficjalnym sklepie Ruchu Chorzów „ERKA” przy ulicy Jagiellońskiej 3.

Organizatorzy chcą, aby jak najwięcej takich pojemników pojawiło się nie tylko w Chorzowie i Rudzie Śląskiej, ale również w innych miastach regionu, gdzie można znaleźć osoby sympatyzujące z Niebieskimi. Jak na razie urny, poza oficjalnymi punktami sprzedaży klubu, znajdziemy również w:

– Coffee Shop Poland Chorzów przy ulicy Truchana 12
– Bar Pokrzep się przy ulicy Bocznej 13 w Chorzowie
– Joint-Point Chorzów przy ulicy Świętego Pawła 24
– Szkoła Podstawowa nr 21 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie przy ulicy Wolności 133
– Restauracja Obiady Jak u Mamy przy ulicy Orzeszkowej 11 w Chorzowie


– Góra Grosza jest lekcją empatii i dobroczynności, ale ma również wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji tej zbiórki jest szerzona bardzo struktura ideii wolontariatu, jednoczenia wokół słusznego celu a także uświadomienie dzieciom i młodzieży – uczniom szkół i przedszkolakom, że nawet bardzo drobne pieniądze, które same są warte niewiele, przy wspólnym wysiłku pomagają im kolegom i koleżankom, którzy z różnych przyczyn życiowych spotkał nieszczęśliwy wypadek, choroba, czy też tragedia – dodają organizatorzy.

Zbiórka potrwa do 31 sierpnia 2022 roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa