Reklama:


„Niebieskie” złapały wiatr w żagle. Pobiły rekord MOL Ligi!

„Niebieskie” złapały wiatr w żagle. Pobiły rekord MOL Ligi!
Agnieszka Iwanowicz (nr 13), rozgrywająca Ruchu, w ataku na bramkę Tatrana StupavaFot. KPR Ruch Chorzów

Pięć punktów w ciągu weekendu zdobyły szczypiornistki KPR Ruch Chorzów. Po wygranej w I lidze zwyciężyły także w MOL Lidze. I to bardzo efektownie! 47:16 z Tatranem Stupava to rekord sezonu.

Po raz trzeci w tym sezonie „Niebieskie” miały do rozegrania dwa mecze w jeden weekend w hali MORiS. We wcześniejszych przypadkach nie udawało im się wywalczyć maksymalnej liczby punktów. Powtarzał się ten sam scenariusz: po zwycięstwach w sobotnich spotkaniach I ligi przegrywały niedzielne pojedynki w MOL Lidze. Tym razem wszystko zagrało jednak perfekcyjnie.

W sobotę Ruch pokonał AZS-AWF Handball Wrocław 33:15, grając – jak to określił trener Jarosław Knopik – na zaciągniętym hamulcu ręcznym. W niedzielę nie było już żadnych kalkulacji, ani oszczędzania sił. Chorzowianki przystąpiły do walki z ostatnim zespołem MOL Ligi – Tatranem Stupava ze Słowacji – z zamiarem odniesienia pewnego, wysokiego zwycięstwa.

Cel zrealizowały z nawiązką. Nie tylko rozgromiły młodą ekipę Tatrana, ale przy okazji ustanowiły także rekord sezonu w MOL Lidze. „Niebieskie” zwyciężyły różnicą aż 31 bramek – 47:16! Poprzedni rekord należał do Zory Ołomuniec, która na początku października wygrała 38:9 – także z ekipą ze Stupavy.

– Wiedzieliśmy, że udało się zaoszczędzić trochę sił w sobotnim meczu z Wrocławiem. W niedzielę chcieliśmy zagrać piłkę ręczną bardziej zbliżoną do naszej, czyli zespołowo w obronie i starać się biegać do każdej piłki do przodu. Wychodziło nam to perfekcyjnie w pierwszych 15 minutach meczu, a także po przerwie, stąd tak wysoki wynik – powiedział nam trener KPR Ruch Chorzów Jarosław Knopik.

Jarosław Knopik przejął „Niebieskie” 21 października. Od tego momentu zespół z Chorzowa złapał wiatr w żagle, wygrywając trzy mecze z rzędu (pierwszy sukces odniósł w Zlinie, 24 października).

Teraz przed chorzowiankami cała seria spotkań wyjazdowych. W tym tygodniu wystąpią one dwukrotnie w obcych halach. W środę, 3 listopada, udadzą się do Pragi na mecz ze Slavią (w MOL Lidze). Z kolei w niedzielę, 7 listopada, czeka je trudny test w I lidze. Prowadzący w tabeli (gr. B) Ruch zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem MTS Żory, który także nie stracił na razie ani jednego punktu.

8. kolejka MOL Ligi
KPR Ruch Chorzów – Tatran Stupava 47:16 (18:10)
Ruch:
Ciesiółka, K. Gryczewska – Polańska 5, Wilczek 6, Tyszczak 1, Iwanowicz 2, Kolonko 5, Doktorczyk 2, Masiuda 2, Kiel 5, Radlak 5, Grabińska 6, Stokowiec 5, Masałowa 3.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości