Reklama:


Nowe skrzyżowanie przy pl. Powstańców. Na to środki z Nowego Ładu

Nowe skrzyżowanie przy pl. Powstańców. Na to środki z Nowego Ładu

Wiadomo, jak będzie wyglądał nowy węzeł komunikacyjny w okolicach pl. Powstańców. Powstanie między innymi nowe skrzyżowanie na wysokości ul. Krakusa.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Chorzów otrzyma promesę środków z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki tej dotacji, środkom z budżetu Miasta Chorzów oraz funduszom unijnym, miasto Chorzów może ruszyć z budową nowego węzła komunikacyjnego przy ulicy Katowickiej i Metalowców. Na tę i inwestycję oraz na przebudowę ul. Nowej miasto otrzymało 35 mln zł.

– To bardzo dobra wiadomość. Będziemy w stanie zrealizować tę inwestycję w jej najbogatszej wersji – nie ukrywa radości Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Ta inwestycja lepiej skomunikuje tę część miasta z terenami przemysłowymi, a także z powstającym Muzeum Hutnictwa.

Powstanie skrzyżowanie na wysokości ulicy Krakusa. Dzięki niemu dojazd do ulicy Metalowców zostanie zapewniony z każdego kierunku. Na razie kierowcy muszą kluczyć po okolicznych ulicach, by na przykład od strony Alstomu pojechać do Katowic.

– Na wysokości Placu Powstańców Śląskich wybudujemy zintegrowany przystanek autobusowo – tramwajowy wraz z przejściem podziemnym, które ułatwi komunikację pieszym i pasażerom – mówi Marcin Michalik.

Rozbudowa drogi DK79 na odcinku od estakady do ul. 3 Maja będzie polegała na przebudowie dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, uzbrojeniu terenu poprzemysłowego, skomunikowaniu ich z DK79, budowie chodników, przystanków autobusowych, przejścia podziemnego, parkingów, ścieżki rowerowej, przebudowie kolizji z istniejącymi uzbrojeniem podziemnym. W ramach wkładu własnego miasto pozyskało na część zadania dotację z RPO WSL.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości