Reklama:


Jarmark Bożonarodzeniowy wróci na Rynek

Jarmark Bożonarodzeniowy wróci na Rynek

Od środy 10 grudnia ponownie będziemy mogli wspólnie poczuć świąteczny nastrój. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w tym roku ponownie wróci na płytę zmodernizowanego Rynku.

W ubiegłym roku, ze względu na trudną sytuację epidemiczną czas przedświątecznych przygotowań musieliśmy spędzić w domach, a chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy odbywał się zdalnie. Choć internetowe konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, to nic nie równa się możliwości prawdziwego spotkania, a do tego będą świetne warunki na tegorocznym jarmarku.

Tradycyjnie, na płycie rynku pojawią się domki, a w nich pyszne świąteczne potrawy oraz ręcznie robione ozdoby. Poza tym osoby odwiedzające jarmark będą mogły obserwować część artystyczną prezentowaną na rynkowej scenie, w sąsiedztwie której w tym roku stanie wielka chorzowska choinka. Zaplanowano również atrakcje dla najmłodszych – od poniedziałku 13 grudnia będą mogli bawić się na specjalnej karuzeli. Będąc na rynku warto również w tym czasie odwiedzić pobliskie Centrum Integracji Międzypokoleniowej, gdzie od wtorku do czwartku (14.12-16.12) organizowane będą świąteczne warsztaty.

Okazją do rozgrzania się na rynku będzie nie tylko gorąca herbata, ale również jazda na łyżwach. Od środy 1 grudnia będzie można korzystać z lodowiska, które ponownie powstanie między budynkiem ratusza, a estakadą. Tego samego dnia otwarta zostanie inna miejska ślizgawka zlokalizowana w Chorzowie Batorym przy kompleksie Hajduk. Oba obiekty mają działać do 28 lutego.

Z przedświątecznych atrakcji na rynku będzie można korzystać od poniedziałku do piątku między godziną 12:00 a 20:00 oraz w weekendy od 10:00 do 21:00. Jarmark na rynku będzie trwać do niedzieli 19 grudnia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości