Policja podsumowała akcję „Znicz 2021”

Policja podsumowała akcję „Znicz 2021”

W trakcie akcji „Znicz 2021” policjanci na terenie Chorzowa odnotowali 19 kolizji i 2 wypadki, zatrzymali 4 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. W rejonie naszych nekropolii stróże prawa nie odnotowali poważnych zdarzeń zarówno drogowych jak i kryminalnych.

– Dziękujemy zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo – informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

W trakcie trwającej od 31 października do wczorajszego wieczora akcji „Znicz 2021” stróże prawa z Chorzowa odnotowali 2 wypadki drogowe. W tym okresie w obrębie miasta doszło do 19 kolizji drogowych. Funkcjonariusze w trakcie działań „Znicz 2021” prowadzonych na terenie miasta zatrzymali w sumie 4 kierujących pojazdami, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi z chorzowskiego garnizonu dokonali ponad 320 kontroli pojazdów, ponadto 1 kierujacy przekroczył predkość o ponad 50km/h w terenie zabudowanym, za co stracił prawo jazdy. Nad bezpieczeństwem odwiedzających groby bliskich na terenie Chorzowa czuwali policjanci wszystkich pionów oraz strażnicy miejscy. Dbali o płynność ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, oraz patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

Pomimo zakończenia akcji „Znicz 2021”, zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, zaś pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam gdzie nie ma latarni – przypomina KMP w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa