Zespół Szpitali Miejskich prowadzi szczepienia dawką przypominającą

Zespół Szpitali Miejskich prowadzi szczepienia dawką przypominającą

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia z dnia 27 października br. od 2 listopada w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie osoby powyżej 18 roku życia będące minimum 6 miesięcy od zakończenia pełnego cyklu szczepień mogą otrzymać dawkę przypominającą.

Druga dawka szczepionki podawana w ZSM to Comirnaty (Pfizer). Zgodnie z komunikatem MZ dopuszczoną szczepionką do podanie w trzeciej dawce jest także Spikevax (Moderna). O ile istnieje taka możliwość szczepionka użyta do podania 3. dawki powinna być tożsama z tą przyjętą w dawce 1. i 2. – nie dotyczy Astra Zeneca oraz Vaccine Janssen – w tym przypadku trzecia dawka szczepionka to Comirnaty (Pfizer) lub Spikevax (Moderna).

Zgłoszenia osób, które uprawnione są do przyjęcia 3. dawki szczepionki odbywają się za pomocą formularza dostępnego tutaj: Formularz szczepień (zsm.com.pl). Osoby uprawnione otrzymują automatyczne skierowania z systemu CEZ, nie ma konieczności wystawiania skierowań. Każda z osób zgłaszających się za pomocą formularza dostępnego na stronie otrzyma SMS z datą i godziną szczepienia. Nadawcą SMS będzie centrum e-zdrowia.

Szczepienia wykonywane są w każdy wtorek i czwartek (poza 11 listopada) w Pawilonie nr 5 (Poradnie Przyszpitalne) od godziny 14 do 16. Możliwe jest zgłoszenie się bez wcześniejszych zapisów, jednocześnie może to spowodować nagromadzenie się dużej liczby chętnych, a tym samym konieczność oczekiwania w kolejce. 

Istnieje także możliwości korzystania z ogólnodostępnych metod zapisów:

  • Infolinia NFZ numer 989
  • e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl
  • SMS pod numer 64 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa