Reklama:


Aleja Łani już po remoncie. Zrewitalizowano również sąsiedni parking

Aleja Łani już po remoncie. Zrewitalizowano również sąsiedni parking

Kolejna ważna aleja w Parku Śląskim przeszła modernizację. Zakończono prace na Al. Łani, która prowadzi do znanych i chętnie odwiedzanych restauracji oraz Galerii Rzeźby Śląskiej. Parkowi Goście mogą już też korzystać z parkingu przy Al. Dojazdowej, gdzie wymieniono nawierzchnię.

Wykonawca prac firma Drogopol z Katowic bardzo szybko poradziła sobie z powierzonym zadaniem. Pod koniec wakacji rozstrzygnięto przetarg, wczoraj dokonano finalnych odbiorów.

Aleja Łani została zmodernizowana na całej długości. Drogowcy wymienili asfalt na 750-metrowym odcinku. Zadbano też o podbudowę, która została dodatkowo wzmocniona. Wszystko po to, by w przyszłości mógł tędy jeździć ekologiczny transport oraz autobusy wycieczkowe do Planetarium Śląskiego i okolicznych restauracji (to alternatywna trasa w przypadku remontu innych ciągów komunikacyjnych).

Zmiany zaszły też na parkingu przy Al. Dojazdowej (na wysokości parku linowego). Szutrowa nawierzchnia, na której zostawialiśmy samochody, została zerwana, a w jej miejsce wylano betonową. Na parkingu może zaparkować 126 samochodów. Utwardzony teren dedykowany jest też autobusom, które prędzej miały tutaj problemy z parkowaniem.

Realizacja zadania kosztowała blisko 980 tys. zł brutto.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa