Budowa nowego boiska na Kresach. Trawa trafi na inne obiekty

Budowa nowego boiska na Kresach. Trawa trafi na inne obiekty

Rozpoczęła się budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią na Kresach. Pierwszy etap prac polega na usunięciu trawy, które aktualnie znajduje się na boisku B – zostanie ona przeniesiona na inne obiekty Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Budowę nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią wraz z oświetleniem przeprowadzi firma Top Sport Jan Pietraszko z Bielska-Białej. Koszt inwestycji to 2.029.500,00 zł. Płyta nowego boiska będzie miała wymiary 61 x 95 m, pole gry – 58 x 90m, a wokół niego znajdą się piłkołapy. Obiekt oświetlać będzie w sumie 6 masztów oświetleniowych.

– To kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową, dzięki której dzieci i młodzież będą mogli rozwijać swoje pasje i umiejętności w tak dobrych warunkach – zapewnia Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Trawa z Kresów zyska drugie życie na innych obiektach sportowych – tam gdzie jest to potrzebne uzupełni braki, w innych miejscach posłuży za bazę, z której w przyszłości będzie pozyskiwana trawa na miejskie boiska.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa