Reklama:


Muzyczne święto płyty winylowej

Muzyczne święto płyty winylowej

Chorzów Vinyl Festival to najbardziej klimatyczna impreza tego roku stworzona z miłości do muzyki, sztuki i poznawania nowych, pozytywnie zakręconych ludzi. Organizatorzy przygotowali bogaty i atrakcyjny dla szerokiego grona odbiorców program.

Część zaplanowanych przedsięwzięć już zrealizowano. Odbyło się m.in. niezwykle udane spotkanie z Małgorzatą Ostrowską w Miejskim Domu Kultury Batory, którego istotną częścią był koncert wokalistki. Teraz przed nami Weekend winylowy, maksymalnie wypełniony eventami, których miejscem będą Kompleks Sztygarka z Grubą Bluesa, Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu na chorzowskim Rynku oraz MDK Batory.

– 19 listopada o 18:00 w Grubie Bluesa zaplanowano odsłuch premierowych wydawnictw płytowych. O tej samej porze w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu rozpocznie się oficjalna premiera winylowego wydania płyty Piotr Schmidt Quartet „Saxesful Vol. II”, a o 20:00 w MDK Batory odbędzie się premiera „Tryptyku Śląskiego” Wojciecha Ciuraja, czyli okolicznościowego wydawnictwa związanego ze stuleciem Powstań Śląskich – wylicza Rafał Zaremba, pomysłodawca festiwalu, szefujący wydarzeniu z ramienia organizatora – Miasta Chorzów.

W sobotę od 11:00 do 19:00 na terenie Sztygarki działać będzie Strefa Winylowa z udziałem wielu wystawców oferujących winyle z najrozmaitszą muzyką od rocka, alternatywy i elektroniki poprzez psychodelię, jazz, soul i funk aż po hip hop.

– Na ten dzień zaplanowano też sety i warsztaty DJ’skie. Mocnym akcentem na zamknięcie dnia będą wieczorne koncerty Eskaubei i Tomasz Nowak Quartet oraz zespołu Błoto – kontynuuje Rafał Zaremba.

Niedziela, 21 listopada, to czas sztandarowego punktu programu, z jakim kojarzony jest Vinyl Festival: o 10:00 w Sztygarce rozpocznie się Wielka Giełda Płytowa z udziałem największych wystawców z całej Polski, a plan dnia wzbogacą m.in. warsztaty DJ’skie i konferencja na temat kondycji płyty winylowej z punktu widzenia wydawcy, artysty i sprzedawcy. Finał Vinyl Fest 2021 to, zaplanowany na 19:00, koncert Ewy Bem w Miejskim Domu Kultury Batory.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa